1:0 на користь української ППО

Росіяни вчора випустили по нашій країні аж 70 крилатих ракет різних типів. При цьому ворог робив усе для себе можливе, щоб ускладнити нашим зенітникам бойову роботу: в переліку випущених – зокрема три ракети Х-22, які нашій ППО збивати важко, та протирадіолокаційна ракета Х-31П (тобто призначена для ураження РЛС).

Варте уваги Рік, який змінив усе: який шлях пройшла Україна після оманливої розмови Байдена і Путіна

Всупереч цьому, Сили оборони України збили 60 крилатих ракет ворога, або ж 85% конкретно в цьому епізоді.

Секрет ракетного провалу Росії

Ці дані щодо засобів протиповітряної оборони насправді є у відкритому доступі. Але тепер ми всі чіткіше уявлятимемо, коли казатимемо "дякуємо нашій ППО", не тільки роботу за пультом управління ЗРК, але й постійне "полювання" на ворожі ракети в чистому полі, під скрегіт гусениць, запах морозу та дизпалива. Тут заодно є привід подякувати і західним союзникам за те, що в останній місяць активно допомагали Україні поставкою додаткових зенітно-ракетних комплексів.

Актуальне Недоімперія вже вичерпала ресурси для перелому у війні, все вирішиться за лічені місяці

Якщо опиратися на відкриті джерела, то за останній місяць Захід передав нам приблизно 10 комплексів різних типів (які за нашою штатною структурою відповідають навіть поняттю "батарея") – як і новітні NASAMS та IRIS-T, так і заслужені "Хоуки". Такі поставки дозволили наростити те, що називається "щільність ППО", – тобто кількість комплексів протиповітряної оборони на одиницю території. Відповідно, для ракет рашистів залишилося менше "сліпих зон", куди б вони могли "проскочити" до своїх цілей, тому і кращий результат збиття.

Річ із розряду "дрібниця, але приємно" – це був третій ракетний обстріл рашистів, для якого вони не змогли застосувати свої стратегічні бомбардувальники Ту-160, що можуть брати на борт аж до 12 крилатих ракет, у той час як Ту-95МС – лише до 6 крилатих ракет. Просто Ту-160 відрізняється "капризністю" в плані передпольотної підготовки. І явно в росіян щось пішло не так, позаяк вони почали використовувати лише старіші, але "надійніші" Ту-95МС.