Російські смертоносні бляшанки у Чорному морі

Корабельний склад Чорноморського флоту Російської Федерації має такі носії крилатих ракет "Калібр":

Актуальне Який іранський "сюрприз" окупанти готують у Криму

  • 2 фрегати проєкту 11356Р "Адмірал Макаров" та "Адмірал Ессен" по 8 пускових установок кожен;
  • 4 малі ракетні кораблі (МРК) проєкту 21631 "Буян-М", "Вишній Волочок", "Інгушетія", "Грайворон", "Орєхово-Зуєво" по 8 пускових установок кожен;
  • 4 патрульні кораблі проєкту 22160 "Васілій Биков", "Дмітрій Рогачьов", "Павєл Дєржавін" та "Сєргєй Котов", можуть використовувати 8 пускових установок, але наразі не обладнані ними через технічні та технологічні складнощі;
  • 4 дизель-електричних підводних човни проєкту 636.3 "Варшав'янка" та 1 дизель-електричний підводний човен проєкту 877В "Палтус" із сумнівною боєздатністю, з 4 пусоквими установками на кожному.

Таким чином орієнтовний загальний залп цього угруповання може становити від 64 до 100 крилатих ракет "Калібр".

Беззубий монстр

А тепер найцікавіше – сувора дійсність. Останній найбільш масований удар по Україні крилатими ракетами "Калібр" було здійснено 6 грудня. Тоді у ракетному обстрілі України застосували 22 крилатих ракети "Калібр". До того спостерігалася тривала пауза у таких масованих ударах "Калібрами".

Маючи в чорноморській операційній зоні носіїв із загальним залпом від 64 до 100 крилатих ракет "Калібр", Росія вже давно не робила не те, щоб більше 30 пусків, а й навіть 30. Це зумовлено тим, що завантаження пускових установок безпосередньо залежить від боєкомплекту, що постачається. А боєкомплект, що постачається, – це виробництво.

Радимо 2022 рік переламав світ сильніше, ніж Друга світова

З цього ми можемо дійти висновку, що чорноморська флотилія російських окупаційних військ зараз частково чи повністю беззбройна, перебуваючи в очікуванні нової поставки боєкомплекту, яка щомісячно не зможе повністю закрити потребу в заповненні пускових установок всіх носіїв крилатих ракет "Калібр".

І в цьому контексті цікавою є відповідь на інше питання, а саме – яка ситуація з носіями крилатих ракет "Калібр" на інших флотах та флотиліях? Цілком імовірно, що з них знімалися ракети і перевозилися на тимчасово окуповану територію Криму, тобто там пускові установки бойових кораблів теж порожні? А якщо НАТО нападе?