Про це повідомив Олександр Стрюк – очільник тамтешньої військово-цивільної адміністрації. За його словами, місто зараз у дуже жорсткій обороні, але тримається, щоб таки не дати російським загарбникам повністю захопити український Сєвєродонецьк.

До теми У Сєвєродонецьку в готель зайшла ворожа ДРГ, але нам вдалося встояти, – голова ВЦА

Ситуація напружена, місто в жорсткій обороні, – Стрюк

Росія продовжує марити тим, щоб узяти в облогу та повністю окупувати українське місто Сєвєродонецьк на Луганщині. Російська війська намагаються постійно штурмувати населений пункт, але попри це місто так і не перебуває в облозі. Туди ще можна дістатися, а ніч минула без якихось суттєвих змін, зазначив військовий глава міста.

Ситуація досить напружена. Майже дві третини периметра міста зайняті ворогом. Місто перебуває в жорсткій обороні,
– зазначив Стрюк.

Він додав, що позиції у місті утримуються, хоч минула доба була досить жорсткою, а бої за місто точилися вже майже на околиці – на вході у Сєвєродонецьк.

Аналітики впевнені в тому, що ворожі російські війська намагатимуться захопити місто вже найближчими днями. Військовий керівник Сєвєродонецька оцінив подібну спроможність армії держави-терористки.

"Вони намагаються це зробити вже останні 1,5 тижня, і тільки завдяки нелюдським зусиллям наших вояків місто утримується. Останні 2 доби місто просто все палає", – констатував він.

Голова ВЦА наголосив на тому, що у населеному пункті тривають безперервні цинічні обстріли по житлових кварталах, а також інфраструктурі міста. Масово обстрілюють найбільше хімічне підприємство під назвою "Азот". Є жертви і серед мирного населення й співробітників "Азоту", а ситуація вкрай тяжка, резюмував Стрюк.

Більше про ситуацію у Сєвєродонецьку: коротко

  • Донецький напрямок залишається одним із найскладніших у війні Росії проти України. Загроза оточення міста Сєвєродонецька досить суттєва, бо ворог взяв українських захисників у напівкільце, повідомив Федір Веніславський – член комітету Верховної Ради з нацбезпеки й оборони.
  • Депутат наголосив, що біля Сєвєродонецька особливо складно тому, що росіяни руйнують мости між ним і Лисичанськом, щоб ускладнити постачання озброєння та резервів. Також хочуть унеможливити відступ наших Збройних Сил.
  • Воїнам України вдалось знищити деяких окупантів, які намагалися вести вогонь під Сєвєродонецьком. Вони хотіли обстрілювати населені пункти з мінометів, однак після "прильотів" з нашого боку росіян успішно ліквідували.
  • Також ворожі диверсанти вдерлися до одного з готелів на території Сєвєродонецька. Наразі він і далі залишається непідконтрольним Україні, підтвердив очільник Луганської ОВА Сергій Гайдай.

Варто поглянути – як наші бійці вчергове знищили ворога, який сунувся на нашу землю: дізнайтесь у відео