Оперативною інформацією поділилась пресслужба Представництва українського президента в Криму. За їхніми словами, медперсонал відправляють на війну в Україні нібито "добровільно".

До теми В окупованому Криму "самоліквідувалася" російська військова техніка

Росія уже направила понад 30 медиків із Криму

Про залучення Росією кримських медиків у війні на Україні стало відомо з відкритих джерел. Російські загарбники розпочали "добровільне відправлення". Уже направили перших 30 медиків.

Медперсонал опинився на окремих частинах Донецької та Луганської областей, які тимчасово захоплені росіянами. Ба більше, медиків направили й до поки окупованого та заблокованого Маріуполя.

Зауважимо, що ще раніше Представництво попереджало про плани окупаційних адміністрацій залучити медиків з тимчасово окупованого Криму на війну проти України.

Про це стало відомо ще на початку квітня. Річ у тім, що у лікарнях української Донеччини та Луганщини не вистачає кваліфікованого персоналу через війну. Почалась ціла прихована мобілізація лікарів із захопленого півострова.

У представництві українського президента в Криму закликають громадян України в поки окупованому Криму взагалі не зголошуватися на будь-які "добровільні вчинки" для росіян. Медики лише є "живою силою" для потреб Кремля.

Важкохворий дітей насильно вивозять у Крим

Також підконтрольні окупаційним адміністраціям волонтерські організації, звітують про незаконне вивезення важкохворих українських дітей. Представництву вдалося дізнатись про 3 дітей, яких вивезли з Мелітопольського району до окупованого Криму для нібито "лікування".

Важкохворі діти дійсно потребують лікування, але штучно створені окупантами гумкризи та блокування виїзду з окремих районів Херсонської, Запорізької та Донецької областей не дають змоги отримати їм необхідне обстеження та лікування,
– наголосили у Представництві.

Загалом російські окупанти вчергове порушують права дітей, а їхнє вивезення ж використовують для знімання власних пропагандистських історій на телебаченні.

Ситуація в окупованому Криму: останні новини

  • Біля севастопольського зернового термінала знову зафіксували судно класу балкер. Це спеціальний плавальний засіб для перевезення вантажів насипом, зокрема зерна. Річ у тім, що Росія постачає Сирії зерно, яке вкрала в України.
  • Російські окупанти затримали художника з Євпаторії. Він облив жовтою та блакитною фарбою будівлю окупаційної "влади". У такий спосіб митець виступив проти війни Росії з Україною та ще раз нагадав загарбникам, що Крим – це Україна.
  • Російські нелюди продовжують блокувати виїзд із Херсонщини. Українці намагаються виїхати на підконтрольну Україні територію, однак російська війська намагаються спрямувати їх у Крим.
  • Підрозділи ворожої армії далі відправляють у Крим для відновлення боєздатності. Це стається через те, що російські військові зазнають колосальних втрат на війні з українцями.

Цікаво – у Києві відбулась виставка знищеної техніки Росії: дивіться відео