Таку думку висловив представник української делегації у ТКГ Сергій Гармаш в ефірі 24 каналу. Він вважає, що наразі Україна збирає свої козирі.

До теми Вимогою повернути Медведчука в ТКГ Росія заблокувала обмін полоненими

Козирі у боротьбі з Росією

"Думаю, ми збираємо козирі, враховуючи кримінальні справи щодо Медведчука та нещодавно затриманого Косяка. Якщо Росія проявить до них інтерес і заявить їх на обмін, зокрема Косяка, як громадянина Росії, то Україна розгляне це питання", – зазначив Гармаш.

На сьогодні Росія ставить питання щодо консульського доступу до Косяка.

Це означає, що Росія фактично визнає його громадянство. Однак вони офіційно не звертаються щодо підтвердження його громадянства,
– зазначив Гармаш.

"Ми не визнаємо громадянства, виданого незаконних шляхом жителям ОРДЛО. Тут є юридична колізія, але вона насамперед стосується Росії. Україна розглядатиме це питання, коли буде офіційне звернення – тоді прийматимемо рішення, що робити з Косяком", – додав він.

Гармаш назвав козирі України у обміні полоненими: дивіться відео

Обмін полоненими: останні новини

  • Володимир Зеленський припускав, що Україна може розглянути обмін Медведчука на полонених у Росії. Однак сам кум Путіна заявив, що не хоче цього.
  • Варто зазначити, що Україна вже давно сформувала списки на обмін полоненими, але у Кремлі затримують процес. Якщо російська сторона і начебто подає списки, то більшість людей у переліку просто фейкові.
  • Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова повідомляла, що станом на квітень 2021 року в полоні на тимчасово окупованих територіях Донбасу перебувають 280 українців. Більшість з них – цивільні.