Однак життя, звісно, на окупованих територіях є пекельним. Росіяни встановлюють тотальний контроль над населенням, постійно залякують українців. Детальніше про ситуацію у Запорізькій області 24 Каналу розповів Дмитро Кирильчук – депутат Запорізької міської ради.

До теми Росіяни проводять операцію "Запорізька цілина", щоб заселити окуповані території України

Росіяни заселяють окуповані території

На тимчасово окуповані території активно звозять російських мігрантів. Яскравим прикладом таких випадків є Маріуполь, а також Мелітополь.

До повномасштабної фази війни населення Мелітополя складало 150 тисяч осіб, близько половини усіма правдами-неправдами виїхало (в час великої війни – 24 Канал) на підконтрольну територію України. Наразі населення Мелітополя збільшилось до 170 тисяч осіб внаслідок оцих "гастролерів", яких звозять і звозять,
– наголосив Дмитро Кирильчук.

До українців ж на окупованих територіях ставляться жорстоко. Зокрема, люди, які потребують медичної допомоги, не можуть її отримати, якщо не мають російського паспорта. Без цієї "ганчірки" людина може отримати хіба невідкладну допомогу – безпосередньо коли вона потрапить до швидкої.

"Знайомий розповів історію, що його 82-річна бабуся потрапила з болем в руці у стаціонар. Щоб не розбиратися, оці "понаєхавші" хірурги просто відрізали їй руку", – розповів депутат Запорізької міськради.

Тотальний контроль

Крім того, росіяни роблять усе для того, аби тримати тимчасово окуповані українські території у вакуумі. Вони заповнюють увесь інфопростір своїми наративами, щоб люди споживали лише ту інформацію, яка вигідна їм. Тож важко дізнатися і справжню ситуацію на загарбаних територіях, адже людей залякують та постійно перевіряють на зв'язки з Україною.

Окупанти намагаються встановити там тотальний контроль. Вони встановлюють відеокамери у конкретних місцях, щоб прикривати певні ділянки. Умовно для того, щоб обмежити маршрути, щоб їхні ФСБшники могли розрахувати маршрути перетину певних зон,
– зауважив Кирильчук.

Росіяни усіляко намагаються боротися з рухом спротиву, що додатково впливає на психоемоційний стан українців на окупованих територіях.

Заселення мігрантів у Маріуполі: що відомо

  • Нашестя заробітчан з Центральної Азії та Північного Кавказу почалося у Маріуполі вже давно. Їхня кількість уже перевищує згадані ще восени цифри у 50 тисяч. Варто зауважити, що вони не просто ускладнюють життя маріупольцям, які ще залишились у місті, але й постійно сваряться між собою.
  • Радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко пояснив, що мігранти, яких раніше завезли у Маріуполь, поступово зникають, адже їх почали забирати на фронт. Зараз уже почалася друга хвиля заміщення людей. Тепер до окупованого міста приїжджають самі росіяни, головна мотивація яких – гроші.
  • Крім того, у Маріуполі росіян зацікавлює і нерухомість, адже там низькі іпотеки. Фактично розграбовані та знищені квартири українців просто роздаватимуть приїжджим із Росії.