Сварки між етнічними меншинами відбуваються з приводу та без. Про це 24 Каналу розповів Петро Андрющенко – радник міського голови Маріуполя, зауваживши, що ситуація може погіршитись надалі.

Дивіться також Малюк перетворив СБУ на хірурга, який вирізає російську агентуру в Україні, – WSJ

Що відбувається у Маріуполі

Кількість мігрантів у Маріуполі вже давно перетнула межу у 50 тисяч. Вони почали почуватись доволі комфортно в українському місті, адже перевозять туди навіть свої сім'ї.

Щодо етнічних банд, то їх не зробили. Уявіть, туди приїхало 50 тисяч узбеків, таджиків і ще незрозуміло хто, то вони самі по собі збиваються в банди. Росія притягнула в Маріуполь всі свої етнічні проблеми і російський фашизм,
– зауважив Петро Андрющенко.

Станом на зараз у Маріуполі залишилось близько 70 – 80 тисяч українців, понад 50 тисяч – приїжджі з Середньої Азії, азійської частини Росії. Крім того, у місті чимало російських військових, ДНРівців.

"В цьому випадку всі проблеми, які сконцентровані на території Росії, квітнуть. Є певні конфлікти між кадирівцями і дагестанцями, узбеками і таджиками. Між всіма ними, як мусульманами, сконцентрована взаємна неприязнь до російських військових, як до християн", – пояснив Андрющенко.

За всім цим спостерігають маріупольці, які не беруть участі у цих суперечках, але страждають від них. Адже містяни піддаються найбільшому цькуванню з боку росіян та приїжджих.

Петро Андрющенко про етнічні меншини в Маріуполі: дивіться відео

Етнічні меншини кидатимуть у бій

Щобільше, на думку Андрющенка, ситуація у Маріуполі та інших тимчасово загарбаних територіях надалі лише погіршуватиметься.

Російському керівництву це вигідно – тримати Маріуполь у такому безладі. Далі піде Бердянськ, умовно Токмак, Мелітополь, Нова Каховка. Таке може чекати на усі тимчасово окуповані території, якщо дати росіянам волю,
– наголосив радник мера Маріуполя.

"Малі народи Росії", як кажуть самі ж росіяни, переміщують на окуповані території. Потім же їх можуть кидати у "м'ясні штурми". Ймовірно, до президентських виборів у Росії, в бій кидатимуть якраз етнічні меншини, не зачіпаючи європейську частину Росії.

"У такий спосіб вони "вичистять" свою територію, отримають електоральні бонуси", – додав Андрющенко.

Ситуація у Маріуполі: що відомо

  • Через удари по логістичних шляхах, Росія продовжує шукати нових варіантів для відновлення своїх можливостей. Зокрема, окупанти будують нову залізничну лінію до Маріуполя, використовуючи для цього цивільних. У такий спосіб вони хочуть скоротити час для постачання озброєння до тимчасово окупованих частин Запорізької області.
  • Днями до Маріуполя перекинули нові резерви живої сили. Відбулось це вперше за пів року – з квітня 2023 року. Мовиться про приблизно 5 тисяч військових, а також техніку – системи ППО та системи зв'язку.
  • Крім того, на початку жовтня окупанти оголосили про початок осіннього призову в Маріуполі та частині інших окупованих територій. Повістки роздають молодим хлопцям. Мобілізаційний процес набирає обертів.