Радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко розповів 24 Каналу про ситуацію з "малими народами Росії" в українському місті і як вони поводяться на новому місці.

До вашої уваги Самоліквідація по-російськи: кадирівці підірвались на мінах на території "Азовсталі"

"Ця тенденція геть не спадає. На сьогодні можемо казати, що приблизно 55 тисяч цивільних окупантів перебуває в місті", – зазначив Андрющенко.

За його словами, написи арабською на ринках і жінки в паранджі вже стали нормальними явищами в Маріуполі. Людей з азійської частини Росії дедалі більше – чеченців, дагестанців та інших.

Яка мета країни-агресорки

Заселяючи окуповане українське місто своїми етнічними меншинами, Росія розв'язує одразу дві проблеми. Країна-агресорка позбувається "небажаних елементів" на своїй території і водночас виселяє українців на захопленій. Цей метод використовували свого часу Російська імперія та СРСР.

Однак навала "малих народів Росії" в Маріуполі доволі нестабільна. Представники меншин активно самознищуються, і їх ніхто не зупиняє.

"Вони самі себе скорочують: постійно відбуваються якісь бійки, скандали. Етнічні конфлікти розквітли в Маріуполі, враховуючи абсолютну безкарність, абсолютне невтручання "органів влади"", – додав Андрющенко.

Ситуація в Маріуполі: останні новини

  • В окупованому місті лишилась п'ята частина мешканців – близько 100 тисяч людей. Вони живуть під постійним тиском і ризиком втратити залишки свого майна.
  • У Маріуполі тривають вибухи – останній стався 7 вересня. Тоді було гучно в районі зруйнованого торговельного центру "Порт-Сіті" і бетонного мінізаводу.
  • Російські окупанти бояться наступу ЗСУ і намагаються укріпитись у Маріуполі. Зокрема, ворог закопує пошкоджену техніку, щоб використовувати її виключно як вогневу точку.