Російські ЗМІ та соцмережі стверджували, що телеканал CNN нібито показував у новинах сюжет про Україну та вторгнення Росії. У сюжеті мовилося про місце, де російські військові проводять навчання.

Читайте також Бомбосховища в Харкові: адреси укриттів на випадок можливого нападу Росії

"Російський Харків"

Під час показу на екрані нібито з'явився дивний напис: "Харків, Росія". А потім у новинах показали розмову ведучої каналу Крістіани Аманпур з генсеком НАТО Єнсом Столтенбергом.

У твітері самої ведучої того ж дня з'явилися чотири відео з сюжету про Україну із виступом Столтенберга. Водночас про "російський Харків" там нічого немає. У сюжетах не називали українське місто російським, принаймні на відео цих помилок немає. До того ж немає навіть подібних кадрів, до тих, які використали російські ЗМІ.

У сюжеті CNN нібито назвали Харків російським: дивіться відео

Ймовірно, що інформація стала фейком, щоб спричинити скандал. Адже відео з так званою помилкою показали лише російські ЗМІ. Проте є і припущення, що цей кадр вирізали з ефіру, коли помітили помилку.

Втім, у мережі знайти запис ефіру із "російським Харковом" не вдалося.

Відео із навчань у Воронежі

Кадри, які видали нібито за "російський Харків" – це навчання Росії у Воронезькій області, джерело яких Міністерство оборони Росії. На ютубі телеканалу CNN 24 січня з'явилося відео, у якому вони використовують ці кадри. Втім, підпис до відео там правильний – зазначено, що це Воронеж.

Воронеж у СНН
У цьому кадрі підпис про Воронеж / Скриншот з відео

Пізніше у мережі поширили ще одну інформацію – начебто CNN назвало столицею України Улан-Батор. При цьому на зображенні, яке нібито було в ефірі телеканалу, місто Слов'янськ замість Донецької області показано на карті у Криму.

Заява Зеленського щодо ймовірної окупації Харкова

  • В інтерв'ю американському виданню The Washington Post, яке опублікували 21 січня, Володимир Зеленський заявляв, що Росія може окупувати Харків, і це стане початком великомасштабної війни.
  • Згодом речник президента Сергій Никифоров уточнював, що його слова були "просто прикладом, гіпотетичним сценарієм".
  • Водночас на заяву Зеленського відреагував мер Харкова Ігор Терехов. Він закликав харків'ян не піддаватися панічним настроям та висловлював упевненість, що Харків залишиться мирним українським містом, яке готове дати відсіч агресору. Згодом президент спростував свої слова у коментарях до посту в інстаграмі.

Вам треба знати, що відповідь США та НАТО для Росії вже готова: дивіться відео