Про те, що військовослужбовець зник з посту, повідомили у Військовій службі правопорядку 30 травня. Нині цю інформацію доповнив військовий журналіст Юрій Бутусов на своїй фейсбук-сторінці.

До слова Росія проводить перегрупування військ на Донбасі: яка її мета

Зникнення бійця ЗСУ: офіційні дані

Приблизно о 5 ранку 30 травня під час несення служби на спостережному посту зник військовий ЗСУ. Мовиться про пост біля півострова Чонгар на адмінмежі з окупованим Росією Кримом. За попередніми даними, військовослужбовця викрали, оскільки біля спостережного посту, звідки він зник, виявили сліди боротьби.

Зниклого шукають, відомості про інцидент передали до правоохоронних органів.

Подробиці про викрадення

Як повідомляє Юрій Бутусов, зниклий – це старший солдат 13-го батальйону 95-ї десантно-штурмової бригади Євген Добринський. Він перебуває на окупованій Росією території в Криму. Імовірність добровільного переходу Добринської на сторону противника відсутня, зазначає журналіст.

Підкреслено: викрадений перебував на посту без зброї і був там лише один. "Очевидно, що має місце грубе порушення в організації служби. І було б помилкою, якби вся відповідальність була покладена тільки на командира роти, зі складу якої викрадений солдат", – пише Бутусов.

Окрім того, приблизно о 10 ранку представник російських спецслужб дзвонив в батальйон, і уточнював особисті дані солдата. Противник буде оформляти Добринської як такого, що нібито порушив кордон Росії.

Начальник служби зі зв'язків з громадськістю командування десантно-штурмових військ ЗСУ Валентин Шевченко у коментарі "Радіо Свобода" повідомив, що особливий склад, який несе службу в цьому районі має з собою зброю, боєприпаси та засоби радіозв'язку.

"На цих військових об'єктах проводили чергування по кілька військовослужбовців. Хочемо відразу сказати, що цей військовослужбовець мав зброю та амуніцію", – переконує Швеченко.

Військовий зник із посту біля півострова Чонгар: дивіться розташування на карті

Зауважимо, у коментарях до допису ВСП люди дивуються тому факту, що українські військові перебувають на спостережних постах наодинці – без напарника.

А колишній представник президента в Криму Борис Бабін написав у фейсбуці, що "землі біля півострова насичені ворожою агентурою", тож, ймовірно, окупанти викрали українського військового у відповідь на навчання ЗСУ.

Зверніть увагу Воювали за бойовиків на Донбасі: у Чехії висунули звинувачення білорусу і чеху

Підтвердження інформації про викрадення

Згодом нардеп від "Європейської солідарності" Володимир Ар’єв у фейсбуці підтвердив, що українського військовослужбовця на лінії розмежування з Кримом викрали окупанти. На жаль, парламентар не знає, обставин інциденту та відповідей, чому воїн опинився один на чергуванні, чи була у нього зброя та чи він її застосував.

"Але я знаю точно – скільки не проводь обміни, Російська терористична Федерація завжди набере нових заручників. І тільки ідіот або зрадник буде про щось домовлятись з ворогами без посилення власної армії та міжнародної підтримки. Десь посередині перебуває не рішення, а провалля!", – підкреслив парламентар.

Крім того, Валентин Шевченко підтвердив, що ім’я зниклого військового – Євген Добринський. Він додав, що разом із ним разом було ще кілька українських військових.

Всі обставини, деталі та факти з'ясовують правоохоронці. Зокрема, слідчі та розшукові заходи проводять військова служба правопорядку, військова прокуратура, ДБР.

Про те, хто і для чого міг викрасти українського військового, в ЗСУ прямо не говорять.