Про це український міністр розповів у соцмережі. Він наголосив, що Україна до відповіді США жодних заперечень чи зауважень не має.

До теми Відповіді США та НАТО на "гарантії безпеки" передбачають обмеження ядерних озброєнь, – ЗМІ

Без України немає рішень щодо України, – Кулеба

Важливо, що США залишаються в тісних контактах з Україною до і після всіх контактів з Росією. Без України немає рішень щодо України. Золоте правило,
– написав Кулеба.

Зазначимо, що США надіслали Росії письмову відповідь щодо "гарантій безпеки" 26 січня. Їх привіз посол США в Росії Джон Салліван. У Вашингтоні вирішили не оприлюднювати текст документа. Такого самого рішення чекають і від Москви.

У Росії невдоволені відповіддю Вашингтона

У Москві тим, як відреагували на вимоги росіян у Сполучених Штатах, не задоволені. Кремль обіцяє надати офіційну відповідь вже протягом кількох днів, перед цим Росія хоче проконсультуватись з союзниками, зокрема, з Китаєм.

До цього "Двері НАТО відкриті" й узгодження з Україною: Блінкен про "гарантії безпеки" для Росії

Головне про відповідь США на "гарантії безпеки" Росії:

  • Вимоги розглянути так звані "гарантії безпеки" МЗС Росії висунуло у грудні 2021 року.
  • Щодо цих "ультиматумів" щодо нерозширення НАТО, проводили консультації з США та Північноатлантичним альянсом.
  • 26 січня США передали офіційну відповідь Росії через посла Джона Саллівана.
  • Текст відповіді не розголошують, проте за словами держсекретаря Ентоні Блінкена, там є занепокоєння щодо дій Росії та пропозиції США щодо налагодження відносин.

США врахували позиції України щодо російських ультиматумів: відео

Текст публікації Дмитра Кулеби:

Ми бачили письмову відповідь США до того, як вона була передана Росії. Заперечень з української сторони немає. Важливо, що США залишаються в тісних контактах з Україною до і після всіх контактів з Росією. Без України немає рішень щодо України. Золоте правило.