Таку думку озвучив експосол США в Росії Майкл Макфол в авторській програмі Сергія Лещенка "Що це було?" на 24 каналі. За його словами, не варто очікувати, що американські солдати врятують Україну.

До теми У генштабі армії Росії запевняють, що не планують вторгнення в Україну

"Ми вже багато воювали, українці повинні це розуміти. Американці втомились від війни", – заявив Макфол.

Інші можливості для захисту

На думку американського дипломата, хоч армію США в Україну не планують скеровувати, західні партнери мають інші методи. Експосол запевнив, що президент Джо Байден і його команда уважно займатимуться цим питанням.

Америка не підтримуватиме третю війну. Особливо, проти Росії. Просто ні,
– підкреслив Макфол.

Він пояснив це тим, що громадяни США втомилися від постійних війн. Зокрема від війни в Афганістані, яка тривала 20 років, і війни в Іраку, яка триває майже стільки ж.

Макфол додав, що політична війна проти Росії все ж буде. Її вестимуть як демократична, так і республіканська партії США.

Майкл Макфол в ефірі програми "Що це було?" на 24 каналі: дивіться відео

Дії партнерів України в контексті російської агресії: коротко

  • У Кремлі визнали, що вступ України в НАТО був би для них "найгіршим сценарієм", однак Байден запевнив Володимира Зеленського, що відмовив Володимиру Путіну в цьому питанні.
  • Водночас в німецькому Бундестазі скликали екстрені парламентські слухання, де головною темою стали російські війська біля кордонів України.
  • Готовність допомагати Україні висловили також представники Великої Британії, які продовжать використовувати всі економічні та дипломатичні інструменти для стримування російської агресії.