За словами Зеленського, своїм рішенням про визнання терористичних анклавів Путін показав, хто саме по-справжньому хоче миру на землі, а хто – переділу земель. Крім того, президент наголосив, що Росія в односторонньому форматі вийшла з мінських домовленостей, передає 24 канал.

Дивіться також Зеленський оголосив про призов резервістів в особливий період

При цьому президент нагадав, що у Москві довгий час казали, що Мінськ буцімто не має жодної альтернативи.

Готові до співпраці в будь-яких форматах

Голова держави підкреслив, що для України є безальтернативним завершення війни. При цьому майданчик або формат дипломатичних переговорів при цьому відіграють другорядну роль.

Головним завданням для влади Зеленський назвав збереження суверенітету України.


Ми готові робити це у будь-якому форматі – як у двосторонньому, так і за участю інших лідерів. Перший формат, над яким ми зараз працюємо – саміт лідерів держав-постійних членів Радбезу ООН, Туреччини, України та Німеччини,
– наголосив Зеленський.

За словами президента, більшість представників цих країн підтвердили свою готовність взяти участь у подібних переговорах.

Світова спільнота надає ресурси для стійкості економіки

Крім того, Зеленський подякував західним партнерам за готовність до введення санкцій за порушення Росією міжнародних норм, а також за готовність допомогти Україні фінансово.

Партнери нашої держави з США, Канади, Великобританії, Франції, Японії, Євросоюзу та Світового банку вже надіслали Києву рішення про надання фінансової підтримки. Кошти, які отримає Україна, є "потрібними ресурсами, які можуть забезпечити стійкість економіки".

Дивіться відео звернення Володимира Зеленського до українців:

Через що Зеленський звернувся до українців

  • 21 лютого президент Росії Володимир Путін заявив про визнання бойовиків на Донбасі та доручив ввести туди свої війська.
  • Весь цивілізований світ засудив такий крок, визнавши це кричущим порушенням міжнародного права, суверенітету та територіальної цілісності України.
  • 22 лютого Велика Британія та США заявили про впровадження нових санкцій щодо Росії. Крім того, обмеження введуть й у Євросоюзі.