Зеленський подякував Львову та його жителям за підтримку та затишок, які відчувались протягом дня. Президент також розповів про відвідини наших захисників у шпиталі. Наголосив, що це дуже хоробрі та сильні хлопці.

До речі Зеленський зустрівся з Ердоганом у Львові: все, що відомо

Як пройшов візит до Львова

Президент був радий побачити хлопців і дівчат, які навчаються у Національній академії Сухопутних військ імені Петра Сагайдачного. За його словами, приємно чути, що дедалі більше охочих стати офіцерами української армії. Це підстави пишатися не просто патріотизмом нашої молоді, а тим, що люди вірять в Україну, у ЗСУ та в перемогу.

Зеленський також додав, що на Марсовому полі Личаківського кладовища вшанували пам’ять усіх, хто віддав життя за Україну.

Немає іншої альтернативи – ми повинні повернути все своє та гарантувати безпеку для всіх майбутніх поколінь України,
– переконаний президент.

Для місії МАГАТЕ на ЗАЕС немає перешкод

Окремо Зеленський розповів про переговори з Генеральним секретарем ООН Гутеррішем і Президентом Туреччини Ердоганом. Президент окреслив кілька важливих пунктів.

Найперше він наголосив, що немає жодних об’єктивних перепон, щоб місія МАГАТЕ не потрапила на Запорізьку АЕС. На зустрічі з Гутеррішем якраз обговорили параметри цієї місії й те, що вона може дуже швидко та цілком безпечно потрапити на станцію в легальний спосіб через вільну територію України.

"Той, хто влаштував ядерний шантаж, точно не може бути "транспортером" будь-яких таких місій. Росія має негайно й безумовно допустити представників МАГАТЕ на станцію й так само негайно та безумовно вивести свої війська з території станції", – переконаний глава держави.

Зеленський впевнений, що світ має силу, щоб це забезпечити. Якщо ж не зможе, то, як зауважив президент, можна викинути на смітник увесь корпус міжнародних документів щодо ядерної та радіаційної безпеки, бо росія це знищує.

В Оленівку треба направити місію ООН

Другим важливим пунктом переговорів була тема українських полонених. Зеленський закликав Гутерріша застосувати всі можливості ООН, щоб забезпечити виконання окупантами всіх норм міжнародного права щодо полонених.

Ба більше, обговорили направлення місії зі встановлення фактів в Оленівку. Президент наголосив, що повна правда про цей російський теракт має бути встановлена.

Крім того, говорили про експортну зернову ініціативу. Зеленський відзначив, що її результат відчувається, оскільки гострота глобальної продовольчої кризи зменшується. Відтак потрібно більше безпеки. Чим більший обсяг експорту, тим більше суден зможуть постачати українське продовольство.

Підсумки перемовин з Ердоганом

Також Зеленський розповів про свої переговори з президентом Туреччини. Він подякував Ердогану за незмінну підтримку суверенітету й територіальної цілісності нашої держави.

Туреччина готова взяти під патронат відбудову Харкова та Харківської області. Це місія для справді потужної країни. Сьогодні підписали першу домовленість щодо інфраструктури.

Насамкінець глава держави закликав Ердогана та Гутерріша озвучити максимально жорстку позицію щодо запланованих росією псевдореферендумів на окупованій території. Будь-який фейковий "референдум" буде ударом по обличчю міжнародної спільноти.

росія витрачає колосальні сили, щоб захопити хоча б метр

Зеленський додав, що надзвичайно жорстка ніч була у Харкові – понад десять загиблих. Окупанти знову обстріляли Миколаїв і Запоріжжя. Російська армія витрачає колосальні ресурси, щоб захопити ще хоч кілометр на Донбасі, повторює погрози Одесі та іншим містам України.

Ми з вами можемо й повинні думати тільки про те, як перемогти. Перемогти на полі бою, на політичному фронті, в інформаційному протистоянні, в економічній площині, всюди,
– підсумував президент.

Він додав, що той, хто бореться і бореться розумно, здобуває перемогу.

Дивіться більше – звернення Зеленського за 18 серпня: відео