Про це в ефірі телеканалу "Рада" розповів речник Східного угруповання військ Сергій Череватий, повідомляє 24 канал. За його словами, росіяни не хотіли виходити з міста. Проте наші героїчні бійці змушували їх відступати.

До теми "Росіяни, ви оточені": у ЗСУ показали, як окупантам біля Лимана пропонують здатися у полон

Захисники підняли прапор України у Лимані

За словами Череватого, відео зі стели на в'їзді у Лиман, на якому захисники підняли український прапор, є правдивим.

Ми вже в Лимані, але точаться бої. Деталі будуть згодом,
– зазначив речник Східного угруповання ЗСУ.

Він додав, що звільнити Лиман від окупантів необхідно, щоб:

  • продовжити успішну Харківську операцію,
  • захопити важливий район, який відкриває ворота для звільнення українського Донбасу, зокрема відчиняються напрямки на Сватове, Сєвєродонецьк, Кремінну тощо.

"Коли це (звільнення Донбасу – 24 канал) буде, вирішують штаби, але це дозволяє це зробити", – зауважив Череватий.

Окрім цього, звільнення Лиману є важливим психологічним моментом. Адже наші бійці оточили велике угруповання противника, який хвалився своєю "непереможністю".

"Це важливий момент для наших Збройних Сил, які відчувають свої силу та потугу. І це нищівний психологічний момент для противника, тому що там билися, до речі, не останні такі війська. Там билися професійні військові. Там бився так званий БАРС – бойовий армійський резерв", – розповів речник.

За його словами, не слід недооцінювати противника. Адже українські військові зламали не звичайних "мобіків", яких так все ж трохи було, а дуже потужну оборону.

"Ну і ламають досі: в якихось моментах зламали, в інших – ще ламають. І там жорстокі бої йдуть, тому це ще більше підвищує ціну цих зусиль", – наголосив Череватий.

Варто подивитися – що відбувається у Лимані: відео