Саме через це очільниця німецького МЗС Анналена Бербок закликала до постачання Україні важкого озброєння. Таким чином вона показала, що підтримує відповідне рішення федерального уряду.

До теми Шольц хоче запросити Індію на саміт G7, щоб зміцнити антипутінську коаліцію, – Bloomberg

Ми також несемо відповідальність за бездіяльність. Якби ми зараз ухвалили рішення, що більше не постачатимемо ні зброї, ні важкого озброєння, то ми віддали б більше території України в руки глави Росії,
– сказала Бербок.

Також вона зауважила, що якби Німеччина та всі інші просто нічого не зробили, то страждання українців були б набагато сильнішими.

Виправдання Бербок

За словами очільниці німецького МЗС, країна справді повинна відправляти Україні важку зброю для боротьби з російськими окупантами.

Якщо цього не станеться з якихось причин, то така бездіяльність Німеччини може мати в подальшому важкі наслідки.

Водночас Анналена Бербок знайшла виправдання тому, що спершу позиція Німеччини в цьому питання не була чіткою. За її словами, країна все-таки деякі кроки вже зробила, щоб протистояти агресії країни-окупантки Росії.

Коротко про зброю Німеччини для України

  • Спочатку позиція Німеччини щодо постачання зброї в Україну була категоричною. Та вона начебто погодилась на це після подій в Бучі. Водночас є суперечності через канцлера Олафа Шольца. Наприклад, він досі не збирається постачати нам танки Leopard, про які просить Київ.
  • Україна ж каже, що їй потрібно від Німеччини більше зброї. Посол Андрій Мельник закликав Бундестаг ухвалити закон про ленд-ліз, як це зробили США. Він передбачає безобмежне постачання зброї будь-яких обсягів та типів. Процедура є спрощеною. Зброю Україна може отримувати безоплатно або на вигідних для нас умовах.
  • Також Німеччина, окрім зброї, є рушієм впровадження санкцій проти Росії. Мовить про найболючіші – ембарго на газ і нафту. У Німеччині вже заявили, що не будуть платити за постачання російського газу в рублях ні зараз, ні в майбутньому.

Вас може зацікавити, що Німеччина та ще одна країна вирішили дати нам важку зброю: дивіться відео