"Суть ідеї полягає в тому, що вступник за допомогою мережі Інтернет має змогу надати документи до обраного ВНЗ, свою електронну заяву на вступ та взяти участь в конкурсному відборі до ВНЗ, не виїжджаючи до приймальної комісії", - каже міністр освіти України Дмитро Табачник.
Тобто одразу після отримання атестату, 1 червня, абітурієнти можуть внести свої дані у спеціальну електронну анкету та відправити заяву до вишів. Вступати можна лише до 5 навчальних закладів на 3 спеціальності. У заяві абітурієнт має вказати свої координати - телефон та електронну адресу. Керівництво ВУЗів має підтвердити, що заяву отримано. Нову систему уже випробували, випускники кажуть - все просто.
"Там взагалі не виникає жодних питань, там є пункти, які пояснюються, і в принципі, це легко і доступно для кожного", - каже випускниця Аліна.
Разом з тим, у звичайному режимі працюватимуть і приймальні комісії. Вони найбільше знадобляться сільській молоді, яка здебільшого не має комп’ютера.
"Звичайно, ми допускаємо, що є велика кількість вступників, які не мають безпосереднього доступу до мережі Інтернет в себе вдома. В КНЕУ ми будемо допускати всіх бажаючих, навіть в аудиторії з комп’ютерами, щоб людина змогла за допомогою комп’ютера подати заяву не тільки в наш ВУЗ, а й в інші", - каже відповідальний секретар приймальної комісії КНЕУ Юрій Солодковський.
Скористатися електронною системою не зможуть пільговики. Їм необхідно подавати оригінали документів особисто до приймальної комісії. У Міносвіти кажуть, цьогорічна вступна компанія буде легшою. Адже кількість абітурієнтів порівняно з минулим роком зменшилась удвоє. Студентами планують стати 240 тисяч випускників.