Демченко отримав статус УБД за участь в АТО та забезпечення її проведення. Про це мовиться у відповіді на запит аналітика гурту "Левіафан" Миколи Мельника.

До речі Зеленський увів нових міністрів до складу РНБО та замінив Резнікова у делегації у ТКГ

Підтвердження статусу УБД

Є виписка з наказу Антитерористичного центру при СБУ від 19 жовтня 2014 року. У ній є дані про залучення Демченка до Антитерористичної операції, розпорядження глави Адміністрації президента від 3 жовтня 2014 року, а також довідка про його безпосередню участь в АТО. Її видав апарат Адміністрації президента України 31 травня 2019 року.

У міністерстві наголосили, що перед наданням статусу учасника бойових дій кожну людину перевіряють. До слова, Мельник стверджує, що Демченко не воював жодного дня, але має статус УБД.

"І все в межах чинного законодавства і за результатами міжвідомчої комісії", – обурився аналітик.


Відповідь Мінветеранів / Фото Миколи Мельника


Відповідь Мінветранів / Фото Миколи Мельника

Хто такий Руслан Демченко

Джерело: РНБО

  • Перший заступник секретаря Ради національної безпеки та оборони України народився 15 липня 1965 року у Києві.
  • Він закінчив Київський державний університет імені Шевченка за фахом спеціаліст з міжнародних відносин, референт-перекладач англійської мови. Має дипломатичний ранг Надзвичайний і Повноважний Посол України.
  • Працював у МЗС України, обіймав посаду другого секретаря Посольства України в США. У 2005 році займався зовнішньою політикою у Секретаріаті Президента України Віктора Ющенка.
  • З 2006 року очолював Офіс Президента України. А у різні роки був радником Петра Порошенка та Володимира Зеленського.

Зауважимо, що журналісти "Радіо Свобода" провели розслідування та з'ясували, що в оточенні президента Володимира Зеленського є люди, які лобіювали Харківські угоди. Серед них і Руслан Демченко. За даними "Європейської правди", Демченко був "сірим кардиналом" МЗС, у міністерстві він відповідав за відносини України з Росією.

Що за Харківські угоди?

Президент-втікач Віктор Янукович 21 квітня 2010 року, перебуваючи в Харкові, підписав від імені України Угоду між Україною та Росією. Цим документом на 25 років продовжено строк перебування Чорноморського флоту РФ у Севастополі. Зробив він це нібито під приводом отримання знижки на природний газ. Насправді ж — штучно створив передумови для збільшення чисельності військ РФ та умови їх перебування на території України.