Шольц впевнений, що "мирних переговорів там ще не буде", говорячи про Глобальний саміт миру, який відбудеться в червні у Швейцарії.

Дивіться також Байден відповів, чи отримала Україна дозвіл на удари американською зброєю по Москві й Кремлю

Мирних переговорів поки не буде

Канцлер Олаф Шольц розвіяв очікування щодо конференції з питань України у Швейцарії в середині червня.

Мирних переговорів там ще не буде. Ми ще далекі від цього, поки Росія вірить, що вона може досягти своїх цілей на полі бою,
– сказав Шольц.

За його словами, перш за все, саміт залучить країни усього світу, щоб дати Москві зрозуміти, що застосовується міжнародне право та Статут ООН. Шольц у своїй урядовій заяві в Бундестазі також наголосив на тому, що Росія повинна вивести свої війська з України.

Канцлер також закликав зміцнювати Бундесвер і допомагати Україні. Він додав, що немає "нічого наївного чи ганебного", коли громадяни турбуються про мир.

Що відомо про саміт миру у Швейцарії

  • Україна ініціювала проведення Глобального саміту миру. Він пройде 15 – 16 червня 2024 року.
  • На саміті розглядатимуть 3 питання. Зокрема, мовитиметься про енергетичну безпеку, ядерну безпеку та питання вільного судноплавства.
  • Окрім того, говоритимуть про питання обміну, тобто гуманітарний трек, до якого входить 2 підпитання – це обмін всіх на всіх та повернення українських дітей, які були силою депортовані в Росію.
  • На саміт не запрошували Росію, проте згодом розроблені там деталі "мирного плану" передадуть країні-агресорці. Москву не запрошували на саміт, щоб вона не почала блокувати всі ініціативи підряд.
  • Станом на 3 червня вже 107 країн підтвердили свою участь у глобальному Саміті миру.