Зокрема, у Байдена запитали, чи зброя американського виробництва вже використовувалася в Росії після того, як він підписав дозвіл на її використання, обмеживши використання районами поблизу Харківської області.

Дивіться також Чому Байдену не дуже вигідно їхати на Саміт миру: пояснення політолога

Американський лідер не відповів прямо, але дав зрозуміти, що удари не будуть дозволені для націлювання на столицю Росії чи резиденцію уряду.

"Ми не санкціонуємо удари на 200 миль углиб Росії, ми не санкціонуємо удари по Москві, по Кремлю", – наголосив Байден.

Позиція США незмінна

У Пентагоні заявили, що США не змінили своєї позиції щодо можливості України бити американською зброєю по території Росії.

"Так, ми не змінили своєї позиції. Вважаємо, що обладнання, можливості, які ми надаємо Україні, які надають й інші країни, мають бути використані для того, щоб повернути українську суверенну територію", – заявила речниця Міноборони США Сабріна Сінгх.

Сінгх також заявила, що США зробили прохання з цього приводу "досить публічними", а міністр оборони США Ллойд Остін у своїх розмовах з українським колегою Рустемом Умєровим обговорює, як найкраще можна використати ці можливості. Підкреслюючи, що у США вважають, що "це має бути саме на українській території".

Що відомо про дозвіл бити по Росії

  • Тривалий час країни-союзники забороняли Україні бити їхньою зброєю по Росії. Але наразі ситуація змінилася. Водночас дозволи на застосування зброї мають деякі обмеження.
  • У Білому домі 31 травня підтвердили, що Україна має дозвіл бити американською зброєю по Росії. Це стосується не лише Харківщини, але і всього регіону на Півночі, де окупанти обстрілюють Україну.
  • Водночас кремлівський диктатор Володимир Путін боїться через можливі удари західною зброєю по території Росії, а тому погрожує союзникам України, мовляв, ці дії – постійна ескалація, яка може привести до серйозних наслідків в Європі.