Про це 24 Каналу розповів політолог Олег Саакян, зауваживши, що Байдену, ймовірно, не надто вигідно їхати на Саміт миру.
Дивіться також Участь у Саміті миру підтвердили 107 країн: якою буде зустріч лідерів світу й хто на неї приїде
Чому Байден не їде на Саміт миру
Як розповів Саакян, вже лунали думки, що Байден не збирається їхати на Саміт миру, адже жодної перемоги звідти не привезе. А вже через кілька місяців у нього почнуться вибори. Навряд чи це так.
Ймовірно, Сполучені Штати не надто зацікавлені в тому, аби занадто піднімати статус Саміту миру. Головне завдання зараз – забезпечити кількісну присутність країн. Зокрема й за допомогою Глобального Півдня.
Штати – лише один з партнерів, які в цьому допомагають. І серед західних країн були більш рішучі партнери в контексті організації Саміту миру.
На цьому тлі участь Байдена за відсутності інших створювало б враження, що це такий собі американоцентричний формат. А цього не хотіли допускати. Ні США цього не треба, ні Україні. Хоча, якби був Байден, то це підняло б статус. І дозволило б говорити про інших лідерів. Але дійшли до такого сценарію. Нехай менш статусної присутності, але більш диверсифікованої, щоб мінімізувати зусилля Росії по зриву приїзду країн Глобального Півдня,
– зауважив Саакян.
Саміт миру: коротко
- Радник голови Офісу Президента Михайло Подоляк зауважив, що Саміт миру буде фундаментальною інформаційною подією. Він пояснив, чого очікувати від цього заходу.
- Від Сполучених Штатів на Саміт миру поїде віцепрезидентка Камала Гарріс. У Китаї відмовилися взяти участь.
- Президент Володимир Зеленський заявив, що Китай працює над тим, аби інші країни не їхали на Саміт миру.