Про це в ефірі ютюб-каналу "ФЕЙГИН LIVE" повідомив радник Офісу Президента Олексій Арестович. За його словами, світ зараз стоїть перед відкритим ящиком Пандори великих збройних протистоянь.

До теми Гутерреш назвав умову, за якої буде посередником на "мирному саміті"..

Мирний форум дуже складна історія

"26 грудня Юваль Ной Харарі опублікував відповідну статтю, і заявив, що світ став би більш безпечним, якщо всі б проявили зусилля," – розповів Арестович.

На думку радника ОП, світовий мирний форум – це дуже складна проактивна історія. Щоб мир існував, за нього потрібно безперервно боротися.

Не можна раз і назавжди встановити мир і розслабитися, бо світ провалиться в десятиліття великих війн, які нікому не потрібні,
впевнений Арестович.

Арестович про мирний саміт: дивитися відео

Саміт погодили з Байденом

За словами радника ОП, президент України наввипередження йде з пропозицією "Давайте установимо правила миру в усьому світі". Глобальний саміт допоможе встановити мир у всьому світі, дати його народам.

За основу взято ті 10 пунктів, які Зеленський представив Великій двадцятці. В основі його мирної пропозиції буде ще дещо. Є дипломатичні правила, що це у відкриту відразу не приймається, спочатку обговорюється, потім виносять на повістку,
пояснив Олексій Арестович.

Радник ОП повідомив, що Володимир Зеленський обговорив проведення саміту з Джо Байденом і президент США підтримав цю ідею. За його словами у світі є дефіцит на пропозиції післявоєнного влаштування та нових контурів безпеки.

"Велика сімка" підтримує ідею форуму

"Путінська агресія зруйнувала стару систему безпеки, то не гріх створити нову. Тож Україна виступає суперсуб’єктом і пропонує таку ініціативу. Це особиста ініціатива президента, підтримана і опрацьована МЗС разом з іноземними партнерами", – пояснив Арестович.

За інформацією радника ОП, МЗС України розпочало повістку, яка пояснює ідею саміту та проводить підготовку міжнародної громадської думки до нього. Багато країн, в тому числя "Велика сімка", вже підтримують рішення проведення форуму.

Я чув обмовки, що "Сімка" розглядала це на своєму засіданні. І я думаю, що ми зможемо забезпечити проведення цього саміта разом з партнерами,
розповів Арестович.

Україна розпочинає дипломатичний наступ

На думку Олексія Арестовича, Україна на чолі з президентом розпочинає дипломатичний наступ у справі встановлення нової системи міжнародної безпеки.

"Це яскрава і змістовна історія, бо більше ніхто цього не пропонує. Ані США, ані Китай на сьогодні не пропонують такої системи. Ніхто не знає, чим замінити систему, яку зруйнував Путін. Україна суперсуб’єкт в цьому питанні", підсумував Олексій Арестович.

Що відомо про мирний саміт

  • Україна планує провести мирний саміт до кінця лютого. Майданчиком.
  • Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба вважає ООН найкращим майданчиком для цієї події, адже потрібно залучити якомога більше країн.
  • Росію можуть запросити на цей саміт лише після того, як Москва відповість за всі свої воєнні злочини перед міжнародним судом.
  • Генсек ООН Антоніу Гутерреш може стати посередником на саміті. Сам посадовець заявив, що готовий стати посередником тільки якщо всі сторони підтримають його кандидатуру.