Пряма трансляція на
Останні випуски

Миротворці ООН неодноразово ґвалтували підлітків і жінок, – Гуттереш

- Читать новость на русском

Випадки сексуальних злочинів миротворців ООН – одна з тем на 72-й сесії Генеральної Асамблеї. Генеральний секретар організації Антоніу Гуттереш заявив, що це величезна проблема ООН.

Генсек ООН закликав у рамках реформи організації викорінити це ганебне явище.

Читайте також: "Блакитні шоломи" в Україні: про переваги і ризики появи миротворців на Донбасі

Жінка з Конго стала жертвою сексуального насильства, коли їй було 15 років. Миротворець ООН пригостив дівчину печивом і зґвалтував. Вона завагітніла. І вже вісім років виховує дитину сама. Злочинця не покарали і досі.

У 2010 році в ООН призначили слідчих, які мали досліджувати мою справу. Мені пообіцяли, що виплатять допомогу на дитину. Та я так нічого і не отримала,
– заявила жертва сексуального насильства Бландін.

Таких випадків чимало. Натомість офіційної статистики поки немає. Та агентству Associated Press вдалося зібрати понад дві тисячі скарг про зґвалтування. Злочини скоїли "блакитні шоломи" ООН з 23 країн.

"Коли в ООН розслідують випадки зґвалтування, то розглядають це не з точки зору кримінального права, а - як порушення правил організації. Тож як покарання тут може бути лише звільнення. Слідство триває від трьох до п'яти років. Після цього ООН може передати справу правоохоронцям. Але так роблять не завжди", – заявив екс-слідчий Управління внутрішнього нагляду ООН Пітер Галло.

Чому в ООН не можуть вирішити питання зґвалтування миротворцями ООН жінок – дивіться у сюжеті.

powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Коментарі