Про це у своєму відеозверненні розповів міський голова Львова Андрій Садовий, інформує 24 Канал. Цього тижня з міського бюджету теж було виділено 20 мільйонів для захисників.

Дивіться також Зміни у ПДФО: Садовий пояснив, як йде розподіл коштів на військові та цивільні потреби

"Поки триває війна жодних серйозних робіт за бюджетні кошти ми робити не будемо. Пріоритет – військові, реабілітація і все, що допомагає перемогти у цій війні", – зазначив посадовець.

Як Львів допомагає військовим

За словами Андрія Садового, цього тижня Львів перерахував 20 мільйонів гривень живими грошима на допомогу військовим ЗСУ. Крім цього були закриті фізичні запити, чого потребували захисники. Наразі посадовці формують бюджет міста на наступний рік і передбачають у ньому значну суму.

Незважаючи на те, що ми ПДФО віддали державі і вона за ці кошти сьогодні може почати виробництво українського озброєння. Навіть маючи невеликі можливості, ми однаково до 1 мільярда гривень в бюджеті на наступний рік закумулюємо для того, щоб допомогти всім нашим військовим. Львів'ян 30 тисяч на передовій,
– пояснив Андрій Садовий.

Нагадаємо, ВРУ прийняла законопроєкт про вилучення частини ПДФО з місцевих бюджетів. Мовиться про податки військових. Ці кошти мають витратити, зокрема, на закупівлю військового обладнання.

Також місто піклується про українських оборонців, які лікуються чи проходять реабілітацію там. Проблема в тому, що не до всіх бійців можуть приїхати і навідати рідні, зокрема через брак коштів. Тому місто готове покривати видатки на проживання стільки часу, скільки потрібно.

"Для цього у нас є Центр надання допомоги учасникам бойових дій – до нього треба звертатися. Програма працює. Лікарі роблять все можливе, але стіни не лікують. Потрібно прийти і підтримати. Важливо, щоб ми з вами підтримували один одного. Це складний час. В єдності наша сила", – додав міський голова.

Також очільник Львова повідомив, що вдалося зібрати необхідну суму на дитячу реабілітацію. Збір тривав декілька місяців, до нього долучилися містяни та міжнародні організації. Таким чином вдалося зібрати 35 мільйонів гривень.

Львів: важливі новини

  • Днями Андрій Садовий розповів про співпрацю Львова зі світовими містами в умовах війни. Це важливо для допомоги військовим та внутрішньо переміщеним особам. Так, завдяки допомозі від партнерів працює реабілітаційний центр Unbroken.
  • У Львові 11 листопада вперше попрощалися з Невідомим Воїном. Відомо, що він загинув у квітні 2022 року у боях за місто Попасна в Луганській області. До Львова тіло загиблого Героя прибуло у червні 2022 року. Досі його особу не вдалося встановити.
  • Також на Львівщині попрощалися з воїном 80-ї окремої десантно-штурмової бригади Андрієм Киричем та бійцем 128-ї окремої гірсько-штурмової бригади Андрієм Сліпцем. Дружина Кирича попросила, щоб Невідомого Воїна поховали біля її чоловіка, аби доглядати за його могилою поки не знайдуться рідні.