Про це в ефірі 24 Каналу розповів міський голова Львова Андрій Садовий. Він наголосив, що наразі дуже багато звернень від військових підрозділів.

Дивіться також Комітет Ради схвалив проєкт бюджету на 2024 рік до другого читання: що зміниться

"Минулого тижня було більше 40 мільйонів гривень, цього разу 32 – тобто кожного тижня ми відправляємо таку допомогу. Звернення йдуть від багатьох підрозділів. На сьогодні тільки львів'ян 30 тисяч на передовій. Це наш обов'язок", – сказав Андрій Садовий.

Розподіл коштів у Львові

За словами Андрія Садового, у Львові припинили великі будівництва за бюджетні кошти. Натомість влада шукає позабюджетні надходження для вирішення господарських питань.

Немає сьогодні іншого пріоритету. Ситуація на фронті складана. Все, що може бути використане для війська, треба зробити і допомогти,
– відзначив очільник міста.

Так, цього року Львів планував отримати 1,8 мільярдів військового ПДФО. Але ця сума буде менша згідно з рішенням Верховної Ради України.

Натомість Андрій Садовий зазначив, що попри очікування, місто у 2023 році планує витратити 2 мільярди на армію. Тобто ця сума є більша.

"Ми більше витрачаємо, ніж отримуємо військове ПДФО. Думаю, що кожна громада має так робити. Бо що ще є важливіше. Для військових ми купуємо обладнання, техніку, плюс фінансуємо грошима, щоб вони могли докупляти напряму. Наприклад, зброю. За бюджетні кошти ми не маємо права купити зброю", – пояснив Садовий.

Вилучення військового ПДФО: основні новини

  • Робота оборонного сектору є пріоритетним напрямком в Україні. Тому вилучені кошти розподілятимуться за такими співвідношенням: 45% – на дрони, 45% – на виробництво зброї і боєприпасів, 10% – для розподілу між військовими частинами.
  • Зокрема, 9 листопада уряд затвердив видатки з бюджету на 2024 рік. З них 94,3 мільярда гривень піде на виробництво дронів та зброї. Загальна сума видатків складе 1 164 мільярди гривень: 862 мільярди гривень піде на утримання військових, 265,4 мільярда гривень – закупівлю техніки та зброї, 36 мільярда гривень – на витрати, які виникають через експлуатацію.
  • У законі враховані і потреби громад. Якщо не вистачатиме коштів на нагальні потреби, Мінфін здійснюватиме субвенції. Для фінансово спроможних громад збережеться реверсна дотація.