Мер міста Геннадій Труханов наголосив, що місто вночі перебувало на межі природної катастрофи. Про це він розповів під час виступу на засіданні виконкому.

Читайте також Потоп у Одесі: тіло людини начебто віднесло потоком води в море – відео 18+

Що загрожувало місту

Все тому, що у Хаджибейському лимані вода піднялася до рівня дороги, яка проходить по дамбі, що захищає Пересип (район Одеси). Якби дощ вчасно не припинився, дамбі загрожувало б руйнування. А це могло призвести до того, що певні райони міста пішли б під воду. Саме так відбулося у 1941 році, коли дамбу підірвали радянські війська, які залишали місто.

Злива в Одесі в ніч проти 22 липня
Мешканці Одеси оговтуються від нічної зливи / Фото "Думская"

Труханов анонсував екстрене засідання міської комісії з ТЕБ та НС. Там піднімуть питання щодо дамби та Аркадійського зливового колектора, які не справляються з рясними опадами. До розв'язання проблеми мають намір залучити РНБО.

Потужна злива в Одесі: що відомо

  • За словами місцевим чиновників, такої нищівної зливи не було з 1988 року. В ніч проти 22 липня в Одесі випала рекордна кількість опадів. За даними ДСНС, мовиться про 80% місячної норми.
  • У місті затопило дороги, будинки, обвалилися стіни, розірвало ґрунт, впали дерева. Через погану видимість скасували багато рейсів. Також у місті не їздять тролейбуси та деякі маршрутки.
  • Чисельні підтоплення у Суворовському, Приморському, Малиновському та Київському районах міста. Рятувальники евакуювали та врятували понад 30 людей.
  • Через потоп на вулиці Чорноморського козацтва в Одесі застрягла маршрутка №146. Всередині перебували пасажири. Вибратися із транспорту їм допомогли рятувальники.