Тепер вони не бояться висловлювати незгоду з Кремлем та у радикальній форму вимагають демобілізації. Їх рух набирає обертів, невдоволення війною зростає.

Дивіться також Google ретранслює російську пропаганду? Як подолати зомбування росіян

Жінки вимагають демобілізації

Рух жінок мобілізованих росіян, що зародився на початку осені, продовжує набирати обертів. Росіянки вимагають повної демобілізації своїх чоловіків – висувають претензії особисто до Владіміра Путіна. Вони зазначають, що цивільні особи не повинні брати участь у бойових діях. Жінки погрожують, що кількість сторонників їх руху тільки зростатиме.

Їх чоловіків призвали до армії у рамках мобілізації у вересні 2022 року, після чого відправили в Україну воювати. Керівницею руху, що критикує позицію Кремля, є 34-річна Марія Андрєєва.

Чому наші люди, які вели мирне життя, повинні їхати в Україну? Якщо наш уряд вирішив напасти на меншу країну, нехай армія воює, але залиште наших людей у ​​спокої,
– говорить Андрєєва.

Жінка створила окремий телеграм-канал, присвячений руху – він зібрав понад 35 000 учасників з моменту заснування. Там дружини мобілізованих збираються та обговорюють подальші дії. Андрєєва каже, що не боїться, бо набридло.

Наразі Кремль ніяк не чіпала жінок – ймовірно, оскільки це може спровокувати більший резонанс з боку громадськості. Влада просто ігнорує їх прохання, а запити на проведення мітингів відхиляють. Деяким жінкам навіть пропонували гроші за мовчання.

Ми втомилися бути хорошими дівчатами. Це нікуди не дійшло,
– підсумувала жінка

Спочатку росіянки не виступали проти війни та не критикували Путіна, однак після ігнорування їх мова стала жорсткішою. Вони задумуються – якщо Кремль бреше щодо їх чоловіків, то чи не бреше він про мету війни?

Мобілізація у Росії

Під час "прямої лінії" з електоратом Владімір Путін запевнив, що в країні поки не проводитимуть другу хвилю мобілізації, бо в цьому начебто немає потреби. Він відзвітував, що під час осіннього призову вдалося мобілізувати 300 тисяч росіян.

В російської армії є проблеми, але до президентських виборів, які відбудуться навесні 2024 року, Владімір Путін, ймовірно, не оголошуватиме мобілізацію. Однак прихована мобілізація триває вже – щодня надходить 1000 – 1200 людей. Переважно це росіяни з віддалених регіонів.

Уже відомо, що під час осіннього призову у 2024 році закон про єдиний реєстр повісток почнуть застосовувати. Тобто росіяни почнуть отримувати електронні повістки – з моменту надходження повідомлення вони не зможуть виїжджати за кордон.