Військовий експерт Владислав Селезньов розповів 24 Каналу про стан мобілізації в Росії.

Читайте також Путін підписав указ про призов в армію 130 тисяч росіян

"Безумовно, я маю погані новини для російських чоловіків віком від 18 до 27 років, бо частина з них точно потрапить у район ведення так званої "СВО"", – зазначив Селезньов.

Хоча сам Путін і його поплічники постійно проголошують, мовляв, строковиків на російсько-українському фронті немає, але очевидно, що це не так.

Прихована мобілізація в Росії не може покрити всі потреби окупаційної армії. Ті 15–20 тисяч на місяць ледве компенсують втрати – немає мови про нові ударні угруповання.

Чи зможе Путін призвати 130 тисяч окупантів

Навіть якщо вдасться зловити стільки росіян – цього ще замало. Перед тим як кинути в бій, їх потрібно екіпірувати та навчити принаймні базових речей.

Мобілізаційна система навряд чи впорається з такою кількістю людей. Як відомо, під час осіннього призову торік ситуація була на межі колапсу – тепер може бути ще гірше.

Яка ситуація з мобілізаційною системою в Росії: дивіться відео 24 Каналу

Росія прагне затягнути війну: основне

  • Про підготовку Владіміра Путіна до тривалої війни свідчить, зокрема, збільшення призовного віку з 27 до 30 років. Директор російського Центру Карнегі в Берліні Олександр Габуєв вважає, що російський диктатор не хоче завершення бойових дій.
  • Крім того, Росія активно вербує іноземців. Українські хакери отримали 199 паспортів кубинських найманців, які погодились піти на війну на боці окупантів навіть не заради грошей, а щоб жити в Росії, отримати громадянство, вступити в місцеві виші.
  • Країна-агресорка розраховує, що війна затягнеться до 2025 року. Саме тоді відбудуться вибори в США і може виграти Дональд Трамп, який може перекрити допомогу Україні.