Російська влада підіймає і розконсервовує все, що було в резерві, навіть зовсім застарілу зброю. Про це 24 Каналу розповів громадський діяч, військовослужбовець ЗСУ та речник InformNapalm Михайло Макарук, додавши, що із забезпеченням мобілізованих справжня біда.

Дивіться також Пропонують 1700 євро та зомбують: як в Росії вербують ув'язнених жінок до армії

Створюють не армію, а "ополчення"

Воєнно-промисловий комплекс Росії не справляється з виробництвом навіть БМП-1 чи БМП-2. Тоді постає питання, що країна-агресорка хоче створити – армію чи "ополчення".

Якщо "ополчення", тоді вони ще можуть роздати кулемети й гвинтівки зі складів і послати людей воювати. Але тоді наступне питання – у що вдягнути своїх бійців? Адже амуніція у них зараз китайська,
– сказав Михайло Макарук.

Військовослужбовець ЗСУ розповів про забезпечення мобілізованих росіян: дивіться відео

Окрім амуніції, яка навіть не сертифікована в Китаї, ще також прибуває іранська та в'єтнамська, а дещо дістають зі своїх запасів.

"Якщо вони будуть щось штурмувати, то ще підуть Т-34 (радянський танк періоду Другої світової війни – 24 Канал). Це я без жартів кажу. До речі, перед повномасштабною війною Лаос передала назад Росії 120 таких танків", – підкреслив Макарук.

Мобілізація в Росії: що відомо

  • Під час так званого Східного економічного форуму Владімір Путін нафантазував, що нібито щодня від 1 до 1,5 тисячі осіб приходять підписати контракти. А головне – вони начебто знають, що на них чекає, тому йдуть "свідомо і добровільно". Цікаво, що окупанти, які потрапляють в український полон, розповідають зовсім інші історії та говорять про те, що їх дурять та змушують воювати.
  • У Генштабі ЗСУ повідомили, що показники російської мобілізації можуть становити від 400 до 700 тисяч осіб. Це означає, що на фронт вкотре підуть пересічні громадяни – мешканці російських регіонів, яких кидатимуть на смерть. Тож у відомстві вкотре закликали військових добровільно здаватися в полон Силам оборони для того, щоб вижити.
  • Водночас представник ГУР Вадим Скібіцький зауважував, що росіяни не оголошуватимуть відкриту мобілізацію напередодні президентських виборів. Але все ж окупанти будуть переконувати людей укладати контракти, зокрема, маніпулюючи, що так можна отримати більшу зарплату.