Про це 24 каналу розповів секретар РНБО Олексій Данілов. Він наголосив, що в Україні можуть створити альтернативу для невиїзду чоловікам за кордон.

До теми Чи зможуть жінки перетинати кордон після того, як стануть на військовий облік

Він попросив йти та допомагати тим хлопцям, які воюють на фронті, адже роботи в країні багато.

Немає чого ховатися за жіночими спідницями та втікати з країни. Треба допомагати. Не можете воювати та тримати в руках зброю – допомагайте в інший спосіб. Знаходьте будь-які можливості,
– заявив Данілов.

На його думку, несправедливо, коли чоловіки починають бігти з країни під час війни. Данілов до такого ставиться негативно. Інша справа – коли таких чоловіків дійсно не можуть мобілізувати через певні причини.

"Коли ми всі будемо виконувати правові дії та закони Конституції, все швидко стане на свої місця. І вигадувати, що через петицію вас можуть відпускати, то послухайте – так не можна, роботи в нашій країні більше, ніж достатньо", – додав він.

Не можете працювати на фронті, працюйте в тилу, допомагайте. Навіть якщо ви просто працюєте і сплачуєте податки - це теж велика допомога для нашої країни,
– сказав секретар РНБО.

Данілов додав, що несправедливо, якщо деякі чоловіки зараз втечуть за кордон, влаштуються на роботу і будуть там платити податки.

Дивіться повне інтерв'ю з Олексієм Даніловим: відео 24 каналу


Що треба знати про вручення повісток в Україні

  • Вручення повістки не означає, що людину відправляють на службу чи одразу на фронт. Їх роздають, аби людина прийшла у військкомат, щоб уточнити свої дані.
  • Повістки можуть роздавати в будь-якому громадському місці. Це дозволено законодавством. Начальники ТЦК обирають людні місця, оскільки там можна швидше зробити це.
  • У суспільстві ходять чутки, мовляв, повістка не використовується як покарання. Однак це не так. Її видають за порушення правил дорожнього руху тощо.
  • Проте у ЗСУ наголошують, що для притягнення до відповідальності за порушення є правоохоронні органи та суди, а не військкомат.
  • Юристи зазначають, що також можливе повторне вручення повістки. В яких випадках цього варто очікувати - читайте у статті.