Кому можуть дозволити виїжджати за кордон

Нардеп Георгій Мазурашу вніс законопроєкт 7484-1, в якому пропонує розширити категорії чоловіків, яким дозволено виїжджати за кордон під час воєнного стану, повідомляє 24 канал.

До речі Мобілізація в Україні: чому повістку може отримати той, хто має право на відстрочку

Пропонується дозволити виїжджати за кордоном чоловікам, на утриманні яких перебувають не тільки троє і більше неповнолітніх дітей, а:

  • двоє дітей віком до 14 років;
  • або одна дитина віком до 14 років і вагітна дружина;
  • або одна дитина віком до 3 років.

Також пропонується дозволити виїжджати особам, які мають робочі, спортивні контракти в інших країнах, офіційне підтвердження з інших країн з працевлаштування, або контракти із замовниками з інших країн на 1 рік і більше на надання IT-послуг, або консультаційних послуг за умови оплати ЄСВ чи бізнес в інших країнах.

До слова Мобілізація – не покарання: у ЗСУ та Міноборони прокоментували гучні випадки вручення повісток

Що відомо про мобілізацію в Україні

Через російське вторгнення президент Володимир Зеленський оголосив про мобілізацію в Україні. Під час мобілізації військовозобов'язаним чоловікам у віці 18 – 60 років заборонено покидати Україну.

Наразі відомо, що мобілізація триватиме щонайменше до 23 серпня.

Новини за темою Поліція провела масові рейди нічними клубами Києва: вручили понад 200 повісток

Водночас у Міністерстві оборони України наголошували, що мобілізаційні заходи триватимуть доти, доки це необхідно. У Міноборони не називали точну кількість чоловіків, яких потрібно мобілізувати. Та заступниця міністра оборони Ганна Маляр зазначила, що йдеться про сотні тисяч чоловіків.

Дедалі частіше повістки вручають на вулицях, у місцях відпочинку тощо. У РНБО пояснили, що законом не встановлено місце, де можна вручати повістку, а де ні. Також у РНБО запевнили, що вручення повістки не означає мобілізацію на фронт.

Раніше – нацгвардійці залишають на снарядах послання для окупантів: дивіться відео