Боєць розповів, що недостатнє поповнення бойових підрозділів відчувалося ще до початку повномасштабної війни Росії проти України. За його словами, брак людей відчувається і зараз.

Дивіться також Тут нема питання небезпеки, – у Мін'юсті пропонують мобілізувати людей із судимістю

Люди втомилися від війни

Еміль Ішкулов зауважив, що наразі більшість людей не розуміє наслідків, які можуть виникнути внаслідок програшу України.

Більшість не розуміє, вона "втомилася донатити". Не хоче тренуватися, каже тільки "я не підготовлений". Та з 2014 року можна було такий вишкіл пройти, що будь-який контрактник позаздрить! Стрільба, тактична медицина – ні, усі хочуть у кіно, у бар, відпочити,
– сказав захисник.

Крім того, боєць наголосив, що не знає, скільки військовослужбовців його бригади повернеться в цивільне життя, якщо Верховна Рада дозволить їм демобілізуватися після 36 місяців безперервної служби.

За його словами, є "нормальні вмотивовані люди", але потрібно зважати на людський фактор.

Військовослужбовці, які з 2014 року воюють, особливо 2022 – 2023 – безвилазно, втомилися. Ми намагаємося давати відпустки, але 30 днів на рік – два рази по 15 – в умовах постійних обстрілів, втрати товаришів, це мало,
– заявив Еміль.

Він додав, що військові морально втомлюються, оскільки здебільшого вони бачать своїх дітей лише під час відпустки або ж через відеозв'язок.

Зеленський підписав закон про демобілізацію строковиків

  • Ще 22 лютого президент України вніс до парламенту законопроєкт під номером 11035 "Про внесення змін до глави ХІІ "Прикінцеві положення" Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" щодо строків строкової військової служби.
  • Поданий президентом законопроєкт потім відправили на розгляд до Комітету з питань нацбезпеки, оборони та розвідки. Там підтримали документ про демобілізацію строковиків з доданням норми про відстрочку від подальшої мобілізації в 12 місяців. Згодом Верховна Рада також проголосувала за законопроєкт.
  • Закон передбачає негайне звільнення строковиків. Такі особи не можуть бути призвані на військову службу під час мобілізації протягом дванадцяти місяців з дня звільнення з військової служби в запас, якщо вони не висловили бажання продовжувати військову службу.
  • Вже 26 лютого стало відомо, що Володимир Зеленський підписав законопроєкт, який передбачає демобілізацію строковиків.