На тему мобілізаційних заходів в Україні висловився представник ГУР МО Андрій Юсов. Він підкреслив, що українським бійцям на фронті потрібна ротація.

Дивіться також Мобілізація в Україні: яке покарання можна отримати за порушення військового обліку

У ГУР заявили про важливість ротації

"У нас триває повномасштабне вторгнення і війна за виживання. Це означає, що війна не десь там, вона фактично прийшла у кожний регіон, у кожне місто і багато сімей, так чи інакше відчули її на собі. Це означає, що і оборонці не десь там – це не люди з металу, їм потрібна ротація, лікування, їм потрібна заміна. Вони, на жаль, гинуть", – сказав Юсов.

Він зауважив, що кожен українець та українка можуть знайти собі місце у Силах безпеки та оборони. За його словами, українській армії потрібні фахівці за величезною кількістю напрямків.

У системі захисту України може знайти собі місце кожен українець та українка – це не обов'язково має бути участь в штурмових діях. У Силах безпеки та оборони потрібні фахівці за величезною кількістю напрямків та спеціалізацій, тож ще раз підкреслюю – кожен зможе себе там знайти та зробити свій внесок у справу захисту України,
– сказав Юсов.

У Міноборони заявили, що "служити доведеться всім"

  • Заступниця міністра оборони Наталія Калмикова нещодавно заявила, що країну доведеться захищати кожному українцеві.
  • За словами Калмикової, завдяки е-реєстру військовозобов'язаних держава зможе бачити людину, навіть якщо її немає в реєстрі військовозобов'язаних.
  • Відтак, Калмикова закликала прийти військовозобов'язаних у ТЦК і самому знайти підрозділ. Слова заступниці міністра викликали негативні дискусії в мережі.
  • Після цього слова Калмикової пояснив начальник служби зв'язків з громадськістю командування Сухопутних військ ЗСУ Володимир Фітьо.
  • Він сказав, що військовозобов'язаних українців закликають, щоб вони самостійно завітали до ТЦК та СП.
  • Фітьо наголосив, що мобілізації підлягають чоловіки, яким від 18 до 60 років, і чий стан здоров'я дозволяє проходити військову службу.