Для того, щоб бути готовим виконувати свій обов'язок, необхідно з'явитися у ТЦК СП. Чи призиватимуть в армію всіх чоловіків – пояснив керівник служби зв'язків із громадськістю командування Сухопутних військ ЗСУ Володимир Фітьо.

Важливо Мінекономіки планує запустити "єБронювання" у "Дії" до кінця 2023 року: про що йдеться

Чи призиватимуть в армію всіх чоловіків України

За словами Фітьо, на сьогодні забрати в армію можуть чоловіків віком 18 – 60 років, якщо це дозволяє їхній стан здоров'я.

Для того, щоб бути готовим виконувати свій обов'язок, необхідно з'явитися ТЦК СП і оновити свої облікові дані. Тобто, якщо є якесь право на відстрочку – надати це право. Щоб ресурси, які зараз є в ТЦК СП, використовувати правильно,
– наголосив експерт.

Фітьо наголосив: якщо чоловік фігурує у військовому реєстрі як призовник, але приховує інформацію про своє захворювання від ТЦК і СП, вони не можуть бути поінформовані про те, що він не придатний до служби.

Коли студента можуть мобілізувати

Існують періоди, коли відстрочка не діє для студентів. Зокрема:

  • після закінчення коледжу та перед вступом до ЗВО;
  • після закінчення бакалаврату та перед вступом на магістратуру;
  • після закінчення вишу та перед вступом на аспірантуру;
  • перед вступом на докторантуру.

На Харківщині засудили уклоніста

Харківська обласна прокуратура розповіла, що на Харківщині засудили ухилянта. Коли 44-річний чоловік отримав повістку, він не пішов до військкомату, а почав переховуватися на дачі у знайомого. Згодом чоловіка все-таки упіймали. Він визнав провину, однак заявив, що не може взяти до рук зброю та націлити її на "людину". У нашому контексті дуже неправильно підібраний іменник. Чоловіка засудили до 3 років позбавлення волі. Наразі він намагається оскаржити рішення суду.