В Україні не мобілізовують жінок – Володимир Зеленський до того ж зазначав, що ніколи не підпише такий закон. У новому законопроєкті також немає пунктів, які змінюють військовий облік жінок.

Дивіться також Новий закон, виїзд за кордон і е-повістки: якою може бути мобілізація в лютому 2024

Правда про мобілізацію жінок

Російські пабліки почали поширювати фейк, що у Києві примусово мобілізували медичних працівниць та відправили на полігон – нібито для проходження курсів бойової підготовки. Підкріплює текст ворог фотографією, де жінці у військовому одязі передають пакунки з камуфляжем. Однак фото, звісно ж, має іншу історію.

На фотографії – військовослужбовиці 112 окремої бригади Сил територіальної оборони ЗСУ, яким волонтерки з Arm Women Now передають комплекти сучасної зимової жіночої уніформи,
– повідомляють у "Без брехні".

Журналісти зазначили, що жінки з медичною або фармацевтичною освітою справді повинні стати на облік, однак це не означає мобілізацію. Українські жінки можуть долучитися до війська лише добровільно.

Що відомо про мобілізацію жінок

  • З 1 жовтня 2023 року в Україні став обов'язковим військовий облік для жінок. Однак, як зазначалося вище, це стосується лише тих жінок, які мають медичні та фармацевтичні спеціальності. У лютому не буде ніяких змін щодо призову жінок – він лише добровільний.
  • Водночас й в оновленому законопроєкті про мобілізацію також немає ніяких змін щодо призову жінок. Військовий облік лишиться за такими ж пунктами, як і був до цього, а поза волею призивати нікого не будуть.
  • Як зазначив заступник Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки Єгор Чернєв мобілізаційного ресурсу серед чоловіків достатньо, аби перекрити потреби армії. Позиція влади незмінна – жінок долучати до війська не будуть.