Щоб платити за опалення менше до 30%, варто "модернізувати" помешкання. Наприклад, деякі власники будинків почали перетворювати своє житло на енергоефективне ще кілька років тому. Спочатку власним коштом, а потім взяли кредити, де 70% компенсують з місцевого бюджету. Проте найбільш популярні "теплі кредити" у мешканців приватних будинків. Їх оформили майже 260 тисяч родин.

І хоча цього року попит на "теплі кредити" зріс, грошей під них виділили менше – 800 мільйонів гривень. Сподівались, що у квітні створять Фонд енергоефективності. Його бюджет на п'ять років мав становити 16 мільярдів гривень. Частину коштів обіцяли надати міжнародні донори. Спеціалісти фонду повинні розробляти конкретні проекти утеплення помешкань та видавати під них кредити. Однак, депутати відповідний закон приймати не поспішають.

Читайте також: Експерти пояснили, як відбуватиметься монетизація субсидій

А тим часом лише торік на "обігрів" повітря використали 11 мільярдів кубометрів газу. Тепло втікало через неутеплені стіни та діряві мережі.

В енергоефективні інвестиції хотіли чиновники перетворити і зекономлені субсидії. Цього року на пільги виділили рекордну суму – 52 мільярди гривень. За субсидіями звернулись 40% родин. Однак, і тут урядовці подбали про українців лише частково. Залишки грошима видаватимуть лише тим, хто має газовий чи електричний котел.

Отримають готівкою до 700 гривень коштів, які вони зекономили за опалювальний сезон,
– сказав прем'єр-міністр України Володимир Гройсман.

Та й витрачати їх можна буде на власний розсуд. Невикористані субсидії з інших комунальних послуг повернуть до державного бюджету. А українців знову ж таки закликають заощаджувати та утеплятися.

Читайте також: Сонячні батареї – спосіб ефективно заощаджувати електроенергію