Речник командування Повітряних сил ЗСУ полковник Юрій Ігнат в ефірі телемарафону розповів, що Іран виготовляє близько 10 лінійок різних типів безпілотників. Про це пише 24 Канал.

Дивіться також Одне і те саме вже три дні поспіль, – Ігнат про вечірню атаку дронами на Півдні та Сході

Що відомо про нові іранські дрони

Яка кількість цих безпілотників – невідомо. Іран може продовжити надавати свої дрони Росії, аби вона атакувала українські міста, зазначив Ігнат.

Він пояснив, що дрони типу Shahed-136 задаються по курсу та знищуються під час потрапляння в об'єкт, який його направили. Решта БПЛА є ударних типів, які можуть нести бомби, які вражають цілі.

Ігнат зазначив, що ці безпілотники можна збивати. "Це звичайна повітряна ціль, яка може бути збита ще на підльоті до місця, яке воно може уразити", – пояснив речник.

Як Іран передавав дрони Росії

  • Іран використовував човни та державну авіакомпанію для перевезення нових типів безпілотних літальних апаратів дальнього радіусу дії до Росії для використання у війні проти України. Про це повідомило видання The Guardian від своїх джерел в Ірані.
  • Видання пише про партію з 18 безпілотників, які були доставлені ВМС Росії після того, як російські офіцери та техніки здійснили спеціальний візит до Тегерана в листопаді, де їм продемонстрували повний спектр іранських технологій.
  • Тоді російська делегація у складі 10 осіб обрала шість безпілотників "Мохаджер-6", які мають дальність польоту близько 200 км і несуть по дві ракети під кожним крилом, а також 12 безпілотників "Шахед-191" і "Шахед-129".
  • Іран також направив до Москви технічних фахівців для допомоги ввести безпілотники в експлуатацію. Джерела розповіли, що на один безпілотник припадало по три іранських спеціалісти – загалом 54 – які допомагали інтегрувати апарати в російську армію.