Зауважимо, що уряд Гаврилиці працював упродовж 18 місяців. Згідно із законом Молдови, президентка країни тепер має підписати указ про розпуск Кабміну, який виконуватиме свої обов'язки до ухвалення присяги новим складом уряду.

Читайте також В Міноборони Молдови підтвердили проліт російської ракети

Молдова входить у новий етап, в основі якого – безпека

Прем'єрка повідомила про відставку і подякувала тим, з ким їй вдалося попрацювати за період своєї каденції, тобто за півтора року.

Наталія Гаврилиця наголосила, що зараз Молдова вступає у новий етап, пріоритетом якого є безпека країни. Також вона перерахувала досягнення Кабміну за її каденції, зокрема отримання Молдовою статусу країни-кандидатки на вступ до ЄС.

Якби в уряду було вдома в Молдові стільки ж підтримки, скільки в ЄС, у Брюсселі, ми б домоглися набагато більшого,
– заявила Гаврилиця.

Зверніть увагу Російські ракети над Молдовою та Румунією: якою буде реакція Заходу

Санду висунула кандидата на посаду нового міністра

Після консультацій з парламентськими фракціями, президентка Молдови Майя Санду висунула кандидатуру Доріна Речана на посаду прем'єр-міністра країни.

Своєю чергою Дорін Речан заявив, що негайно розпочне підготовку програми нового Кабміну. Він виокремив 3 ключові пріоритети:

  • Перше – порядок та дисципліна у держінституціях.
  • Друге – дати нове життя економіці – більше ресурсів для інвестицій у бізнес, малі та середні підприємства.
  • Третє – мир та стабільність.

Ми повинні консолідувати сектор безпеки, щоб усі люди відчували себе у безпеці,
– прокоментував третій пункт Речан.

Росія прагне зруйнувати політичний порядок у Молдові

  • Відповідну заяву зробив Президент України Володимир Зеленський під час свого візиту до Брюсселю. За словами глави держави, українській розвідці вдалося перехопити російський план руйнування політичної ситуації у Молдові.
  • Російський документ, який показує, хто, коли та яким чином збирається зламати Молдову. Президент підкреслив, що, отримавши документ, він не вагався ані миті й негайно попередив президентку країни Майю Санду про небезпеку.
  • Також Володимир Зеленський додав, що у Росії не вигадали нічого нового – у плані загарбників впізнали ті самі кроки, які Росія намагалася застосувати щодо України та інших європейських держав. Країна-агресорка вкотре довела, що прагне встановити авторитарний режим на континенті.