"Прошу припинити моє перебування у відпустці та звільнити мене з посади голови Закарпатської обласної державної адміністрації за власним бажанням", – мовиться в заяві Москаля, опублікованій на його офіційному сайті.

Читайте також: Вибори президента України-2019: офіційні результати

Що відомо про Геннадія Москаля?

Український політик та правник, генерал-лейтенант міліції, кандидат юридичних наук, доцент. Був заступником голови МВС, очолював міліцію Криму (задовго до анексії), міліцію Дніпропетровщини та Закарпаття. Вперше очолив Закарпатську ОДА у 2001 році.

Далі був головою Держкомітету у справах національностей та міграції. Очолював Луганську ОДА у 2005-2006 роках. Потім став постійним представником президента у Криму, а після цього – заступником голови СБУ.

Кілька разів був народним депутатом – від "Нашої України – Народної Самооборони" та фракції партії "Батьківщина". У парламенті був заступником голови комітету з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією.

У вересні 2014 року знову очолив Луганщину – але вже обласну військово-цивільну адміністрацію. З 15 липня 2015 року – знову голова Закарпатської ОДА.

Хто ще з голів ОДА подав у відставку?

22 квітня подав у відставку голова Львівської обладміністрації Олег Синютка. Своє рішення він пояснив перемогою на президентських виборах Володимира Зеленського.

Того ж дня заяву на відставку написав і керівник Миколаївської області Олексій Савченко. Він сказав, що має піти разом з Порошенко, і що не має більше політичних амбіцій.