22 квітня подав у відставку голова Львівської обладміністрації Олег Синютка. Своє рішення він пояснив перемогою на президентських виборах Володимира Зеленського.

Читайте також: Вибори президента України-2019: офіційні результати

Про намір Савченка покинути посаду голови Миколаївської ОДА 24 каналу повідомило джерело. А згодом сам Савченко заявив, що написав відповідну заяву.

Я вважаю, що так повинен зробити кожен глава обласної державної адміністрації – це по-перше. По-друге, ми стоячи повинні подякувати чинному президенту Петру Порошенку, незважаючи на всі ті речі, які відбувалися навколо нас. Я маю піти разом з ним,
– сказав Савченко.

Він додав, що жодних політичних амбіцій у нього немає.

Згідно з Законом "Про місцеві адміністрації", після обрання нового президента України всі голови ОДА працюють на своїх посадах до призначення нових очільників адміністрацій.

Що відомо про Олексія Савченка?

Чинний губернатор Миколаївщині почав свою кар’єру з роботи в управлінні МВС у Києві. Потім керував безпекою банку "Персональний Комп'ютер" (згодом "Родовід"), потім став заступником голови правління банку. Згодом перейшов на посаду голови правління "Азія Універсал Банк", потім працював у "Партнер-Банку", після чого став першим віце-президентом Холдингової компанії "Київміськбуд". Недовго очолював концерн "Укрспирт", після цього обійняв посаду голови наглядової ради "Конверсбанку". Був головою правління "Авант-Банку".

У 2014 році Савченко пройшов до Верховної Ради від партії "Блок Петра Порошенка". Став заступником голови Комітету з питань бюджету, увійшов у міжпарламентські групи зі зв'язків з парламентами Білорусі, Кіпру, Норвегії та Словаччини.

6 жовтня 2016 року президент Петро Порошенко своїм указом призначив Савченка головою Миколаївської ОДА. Перед цим Савченко переміг на конкурсі на посаду голови Миколаївської ОДА, проте допустив численні помилки в презентації своєї конкурсної програми.

Чому Олексія Савченка називають "українським Кадировим"? Усе тому, що у 2017 році Савченко повторив за лідером Чечні Рамзаном Кадировим і оголосив конкурс на кращий вірш, за який обіцяв передарувати новий телефон Iphone X. А ще стиль одягу та зовнішність Савченка дуже нагадують те, як одягається і виглядає Кадиров.


Савченко і Кадиров