Росіянки вимагають зустрічі з міністром оборони Андрєєм Бєлоусовим. Очолювати мініоборони країни-агресорки він почав у травні 2024 року.

Дивіться також Гарна новина для України: ексспівробітник КДБ пояснив процеси в міноборони Росії

Дружини окупантів сподівалися, що їх почують

Родички мобілізованих стояли з плакатами, де просили "повернути тата додому", "встановити терміни служби бійців СВО" та казали, що "мобілізованим пора додому". Родички російських вбивць хочуть, що новий міністр оборони "почав розв'язувати їхню проблему".

Ми хочемо, щоб новий міністр нас почув, щоб він із нами зустрівся та вже почав розв'язувати нашу проблему,
– заявила одна з учасниць пікету.

Характерно, що росіянки хочуть лише демобілізації чоловіків, і жодна з них не вимагала, щоб припинення російської агресії в Україні.

Біля будівлі російського міноборони чергували правоохоронці, а поруч із пікетувальниками стояли автозаки. До жінок одразу після початку страйку підійшли поліцейські та вимагали розійтися, а потім – перевіряли документи.

Згодом, як повідомила російська служба BBC, до них вийшов представник міністерства. Сам Бєлоусов перед мітингарями не з'явився.

"Після цього не треба називати себе громадянами Росії", – сказав представник путінського відомства жінкам. Додамо, що їхній рух у п'ятницю, 31 травня, російський мін'юст оголосив "іноагентом".

У Росії страйкували родичі мобілізованих окупантів / Фото NEXTA

Мобілізація в Росії: останні новини

  • Диктатор Путін хоче збільшити російську армію в Україні, аби відкрити ще один фронт. Для цього він хоче зібрати додатково 300 – 400 тисяч військових. Це спробують реалізувати в Росії до кінця 2024 року. А частина росіян, які застрягли по вуха у боргах або ж просто живуть у регіонах, де нема роботи, й самі зголошуватимуться воювати.
  • Газета Financial Times заявила, що проведення мобілізації в Росії до кінця 2024 року або початку 2025 року стане неминучою. При чому ексміністр енергетики Росії, опозиціонер Володимир Мілов розповів, що в Росії наразі є шалений дефіцит людей для різних професій. Це і так руйнує економіку, а у випадку оголошення мобілізації росіяни будуть просто тікати.
  • Але не тільки росіяни підпадають під російську мобілізацію. Російське керівництво активно проводить мобілізацію на окупованих українських територіях, зокрема, у Маріуполі та Бердянську. Наразі українці намагаються не їздити на українських номерних знаках, щоб хоч якось вберегтися від російської мобілізації.