Раніше сам Труба припустив, що прослуховування його кабінету може бути пов'язане з провадженнями ДБР, у яких фігурують політики. Своєю чергою речниця Державного бюро розслідувань Анжеліка Іванова наголосила: в кабінеті директора Труби часто проводяться важливі наради щодо резонансних справ.

Цікаво: ДБР отримало доступ до секретних документів у справі захоплення моряків: деталі

"Там іноді озвучують інформацію, яка є таємницею досудового розслідування. Йдеться про серйозні ризики, – інформація, що може бути завчасно розкрита, зашкодить фінальному етапу досудового розслідування окремих проваджень. Слід пам'ятати, що до підслідності ДБР входять такі суб'єкти, як високопосадовці, правоохоронці та судді", – зауважила вона.

Іванова також уточнила, що апаратуру для прослуховування в кабінеті Труби випадково виявила прибиральниця. Вона провітрювала приміщення і помітила у вентиляції прилади. Жінка негайно повідомила про це інших працівників ДБР та поліцію.

Поки що нам невідомо, для чого і ким вона була туди вмонтована, і за яких умов. Просто, елементарно, це зробити було неможливо. Вочевидь, це працювали люди, які розбираються в цьому,
– додала речниця бюро.

Які повноваження в ДБР?Це – правоохоронний орган, що займається розслідуванням кримінальних проваджень, в яких фігурують правоохоронці, судді і найвищі службовці, в тому числі – міністри.

Цікаво, що зараз ДБР розслідує аж 12 проваджень, у яких фігурує п’ятий український президент Петро Порошенко. У всіх справах він проходить як свідок, підозр йому не вручали.