Зараз ворог часто завдає ударів по Харкову, зокрема, по енергетичній інфраструктурі. Це 24 Каналу зауважив керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко.

Читайте також Видно лише автівки на трасі: як живе знеструмлений після обстрілів Харків

Зараз передумов немає

Олександр Мусієнко зазначив, що коли Росія не може захопити певне місто, вона його стирає з лиця землі. Можливо, ЗМІ пишуть про сценарій, що ворог буде завдавати ударів по Харкову не на повну міць. А обмежено на певному етапі, щоб забезпечити прорив військ, зайти у місто, створити пропагандистську картинку, що нібито вони "визволяють" Харків. Якщо у росіян не вийде – вони можуть бити по місту з усього, що у них є.

По Харкову й так досить часто завдаються удари по енергетичній інфраструктурі. Там три доби взагалі не було електроенергії. Люди страждають. Другий момент. На сьогодні не створено угрупування у напрямку Харкова, яке б свідчило про те, що зараз ворог там перегрупувався та напрямок основного удару готує на Харків,
– підкреслив він.

Але ситуація завжди у динаміці та може змінюватись. До прикладу, ворог може посилити наступальні дії на Куп'янськ, Харків, цього не можна виключати.

"Але для того, щоб рухатись далі, їм би спочатку село Синьківка захопити, яке вони не можуть ніяк пройти з червня чи липня 2023 року. Харків – це велике місто. Там є оборонні позиції, наші війська. Тому на сьогодні я не бачу таких передумов. Поки фронт тримається, ситуація нормальна попри те, що вона дуже складна та тривають запеклі бої", – сказав військовий експерт.

Поки загарбники зазнають значних втрат, намагаються просуватися по інших напрямках, наступу на Харків не буде. Однак є ризики того, що якщо Росія буде бачити, що за жодних умов шансів немає просунутись на Харків, вони можуть інтенсифікувати завдання ударів, особливо ракетами С-300.

Останні новини Харкова

  • У Харкові зранку 26 березня пролунали вибухи. Одразу після цього у регіоні ввімкнули повітряну тривогу. Місцева влада повідомила, що було влучання в об'єкти у районі житлової забудови. Згодом у поліції уточнили, що ворог вдарив по гуртожитку одного з навчальних закладів. Окупанти випустили по Харкову ракету Х-35У.
  • Окупанти вночі 22 березня під час масованої ракетної атаки по Україні вдарили по об'єктах енергетичної інфраструктури міста. Ворог запустив туди понад 20 ракет. Унаслідок обстрілу Харків знеструмило. Зараз у частині міста немає світла після ворожих обстрілів. У Харкові діють графіки відключення електроенергії.
  • Боєць ЗСУ та політолог Тарас Березовець зауважив, що те, що російська пропаганда "вкидає" щодо Харкова, є обманом. Це робиться навмисне, щоб зламати наш дух і супротив харків’ян і українських Сил оборони, мовляв, що вони все одно захоплять Харків, але знищувати його не будуть, зайдуть "мирно", "цивілізовано", головне при цьому їм здатись.