Там зазначили, що подача та розгляд клопотання відбулися із дотриманням всіх процесуальних норм. Досудове розслідування наразі триває та здійснюється співробітниками ДБР і СБУ.

Читайте також Порошенко назвав дату, коли повернеться в Україну і заявив, що піде до Венедіктової

Печерським районним судом м. Києва розглянуто клопотання прокурора Офісу Генерального прокурора про арешт майна підозрюваного у кримінальному провадженні п'ятого президента України, повноваження якого припинено,
– повідомили в ОГП.

Суд ухвалив рішення про накладення арешту на майно підозрюваного, яке належить йому на праві власності відповідно до інформації з:

  • Держреєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно,
  • Державного реєстру іпотек,
  • Єдиного реєстру заборон відчуження об’єктів нерухомого майна.

В Офісі генпрокурора пояснили, що зокрема мовиться про об'єкти нерухомості та корпоративні права.

Майно можуть конфіскувати

До слова, в ОГП нагадали, що Порошенко, повноваження якого припинено як президента, підозрюється в тому, що за попередньою змовою групою осіб, здійснив сприяння діяльності проросійських бойовиків шляхом організації та придбання вугілля у підконтрольних їм підприємств за державні кошти України, поставивши енергетичну сферу країни у залежність від Росії та її найманців.

Таким чином було підірвано економічну безпеку держави у 2014 – 2015 роках і позбавлено її можливостей для диверсифікації джерел постачання енергетичних ресурсів. Також своїми діями він надав Росії ширші можливості для подальшого втручання у внутрішні справи України та ведення підривної діяльності проти неї,
– вказали прокурори.

В Офісі генерального прокурора додали, санкції кримінальних правопорушень за статтею про державну зраду та статтею про створення терористичної організації передбачають "додаткове покарання у вигляді конфіскації майна або без такої".

Що цьому передувало: коротко

  • Державне бюро розслідувань і СБУ 20 грудня оголосили, що Петра Порошенка підозрюють у державній зраді через постачання вугілля на українські ТЕЦ з тимчасово окупованих територій.
  • У цій справ спільником п'ятого президента фігурує один з лідерів партії ОПЗЖ та кум Путіна Віктор Медведчук, який відкидав усі звинувачення. Наразі він перебуває під домашнім арештом.
  • Печерський районний суд Києва 6 січня ухвалив рішення, яким арештував майно Порошенка.

Брифінг Офісу генпрокурора щодо арешту майна Порошенка: дивіться відео