Про це 24 каналу розповів полковник запасу ЗСУ, військовий експерт та льотчик-інструктор Роман Світан. На його думку, постачання цих бойових машин може зайняти близько двох тижнів.

Важливо Місто незламності: чому битва за Бахмут є вирішальною для контролю України над Донбасом

Він припустив, що Україна вже має підготовлені екіпажі до західних танків. Зокрема останні кілька місяців українські військові готувалися на різних полігонах у Європі. Ймовірно, відбувалася підготовка і на цих бойових машинах також.

Західні танки потрібні для наступальних дій

Полковник запасу пояснив, що і M1 Abrams, і Leopard-2 – це важкі 60-тонні машини.

Найімовірніше, ми побачимо у нас близько 200 важких танків. Вони себе покажуть на полі бою як ударні машини, що виконуватимуть завдання з виходу на певні рубежі,
– сказав Світан.

Він зауважив, що така військова техніка може виконувати завдання набагато ефективніше, аніж старі радянські Т-72, які є на озброєнні у ЗСУ.

До теми Конвертний терор: хто стоїть за атаками на Іспанію і до чого тут Україна

Військовий експерт припустив, що ці танки, ймовірно, будуть розкидані на різні ділянки фронту, але для виконання компактних бойових завдань.

Думаю, у складі батальйонів буде по 30 машин. Із Leopard-2 можна зробити три танкові батальйони. А якщо підійдуть і M1 Abrams, то ще три батальйони,
– відзначив Світан.

Він розповів, що така військова допомога посилить щонайменше кілька бригад, які будуть залучені до виконання контрнаступальних завдань.

Полковник запасу зауважив, що у разі сформування трьох батальйонів із західних танків, це посилить ділянку одного з чотирьох фронтів.

А якщо ЗСУ отримають 6 батальйонів нових танків, вважає Світан, тоді можна буде говорити про дуже швидке просування деяких позицій і взяття в оперативне оточення певних частин російської армії.

Західні танки можуть допомогти виконати завдання взяття в оперативне оточення та розсічення сухопутного коридору в Крим, тобто вихід на Азовське море,
– сказав Світан.

Він також наголосив, що мерзлий ґрунт взимку витримає важкі західні танки і це буде дуже потужна система, що допоможе для контрнаступальної операції ЗСУ.

Роман Світан про передачу Україні танків від союзників: дивіться відео

Чому не передавали танки раніше?

Військовий експерт розповів, що Німеччина раніше прив'язувала передачу своїх танків до надання Збройним Силам України американських M1 Abrams. І буквально за тиждень сталося дві важливі події:

На думку Світана, M1 Abrams з'являться в Україні за польського посередництва. Спочатку танки можуть отримати поляки і далі передати нам.

Передача західних танків Україні: думки військових експертів

  • Керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко вважає, що танки Leopard – важливий елемент для контрнаступальних дій ЗСУ. На його думку, запит саме на цю техніку за її технічними характеристиками та можливостями на фронті сформували наші військові.
  • Військовий експерт Петро Черник розповів, що німецькі танки Leopard – одні з кращих щодо боєкомплекту, якості наведення на ціль та застосування самої гармати.