Справа в тому, що мережа "Київстар" ані у Донецьку, ані в Луганську не працює з 2014-го року, оскільки її віджали для операторів бойовиків "Фенікс" та "Лугаком". Втім, налагодити зв'язок терористи так і не змогли, то ж вони ледве працюють, а кількість клієнтів цих провайдерів не перевищувала кількох сотень.

Читайте також: У катувальнях терористів божеволіють не тільки жертви бойовиків (18+)

Lifecell пішов з непідконтрольних Києву територій ще рік тому, то ж Vodafone був єдиним та надважливим зв'язком для жителів "ДНР" та "ЛНР". І справа не в банальній можливості подзвонити родичам, які мешкають у вільних містах, а в отриманні послуг від банків, здійсненні інтернет-платежів. Без sms-повідомлень, які оператор відправляє на зареєстрований на банківські картки мобільний номер, неможливо навіть гроші перевести в готівку. А щодо зарахування грошей на картку від Пенсійного фонду України? Це фіаско.

У ЗМІ наразі повно припущень, що ж трапилося із Vodafone у Донецькій та Луганській областях? Розповідають про аварії та можливий вихід провайдера з окупованих територій, але ніхто не звернув уваги на одну цікаву річ.

Як тільки у "столиці" "ДНР" вирубився зв'язок, терористи одразу ж розповіли щось про "планові ремонтні роботи". Втім, через півгодини цю інформацію потерли та почали казати про "роботу диверсантів".

У "ЛНР" відсутність зв'язку пояснюють "диверсією на території "ДНР", що теж додає родзинку до стосунків між бойовиками – між ними ж торгівельна війна у самому розпалі.

Насправді ж, все значно простіше. Кілька місяців тому мародери почали розпилювати на метал опори ліній електропередач. Після кількох таких інцидентів по всій "республіці" почали кататися "працівники" з "міністерства палива та енергетики", які перерахували усі ЛЕП та стовпи, які можна знести та здати.

Але ж кого з росіян хвилюють подібні нюанси? Терористи з так званої 100 ОМСБр "Купол", або бригади "Малого", 11 січня почали різати на метал все, що тільки бачили. При цьому вони не врахували, що основний оптоволоконний кабель, який забезпечував роботу тоді ще МТСу, було перебито у 2014-му. Запасні ж були розвішані на стовпах.

Коротше кажучи, купка дегенератів зпилила три стовпи поблизу Оленівки, чим напаскудили мільйонам мирних мешканців та кільком тисячам своїх же прибічників.

Але ж є й ті, хто радіють через те, що сталося. Наприклад, Захарченко та Пасічник із іншими ватажками бойовиків. З 12 січня та по цей час у всіх окупованих містах почалася битва за сім-картки від "Феніксу" та "Лугакому". Продають їх лише за умови, що покупець надає повний пакет особистих даних про власника. Кращого перепису населення не придумаєш.

Самі ж терористичні провайдери фактично "лежать", оскільки не витримують навантажень. То ж, додзвонитися до когось у Донецьку так само важко, як поговорити із "Моторолою".

Читайте також: Російський комбат хоче прориватися додому із вантажівками боєприпасів