З початку 2014-го російсько-терористичні війська почали масштабну спецоперацію з пограбування захопленої ними території України. Триває вона до цих пір, але способи заробітку бойовики вигадують постійно інші. Більш перекручені та масштабні.

Рядові займаються віджиманням цінностей у місцевих жителів, командири беруть з них процент. Паралельно при цьому вирізаються на металобрухт цілі заводи та фабрики. Гроші від цього заробітку йдуть вже керівникам терористів, кремлівським кураторам та генералам ФСБ.

Читайте також: За попами УПЦ МП стоять не скажені жінки, а російські танки

Але ж такі схеми, судячи з усього, стали для бойовиків нудними, то ж вони нерідко вирішують діяти в обхід верхівки та роблять речі, яким диву даєшся.

Наприклад, командир батальйону під позивним "Спартак", підрозділ якого стояв в районі так званої авдіївської промки, зумів списати цілий склад боєприпасів. Мова йде не про патрони до якогось Калаша або Стєчкіна – снаряди "Градів", САУ, великокаліберні міни, постріли РПГ та інші серйозні штуки.

Скільки коштує це добро, точно сказати важко, але лише за приблизними розрахунками мова йде про кілька мільйонів доларів. Ракета до БМ-21 вартує десь тисячу доларів, боєприпаси до гранатометів – 300 у.о, але ж найдорожчими серед цього є саме "плюшки" до САУ, які оцінюють від восьми до 20 тисяч доларів.

В афері приймає участь ще один офіцер ЗС РФ – виконуючий обов'язки керівника штабу батальйону. Для того, щоб про дії терористів не дізналися їх командувачі, бойовики навіть арендували, а не віджали гараж у районі Ясинуватої Зорька. Накопичували снаряди терористи більш ніж півроку, а вивозили на зберігання автівками величезну кількість разів.

Втім, нещодавно підрозділ, де керує "Спартак", перевели до Новоазовська, то ж у бойовиків виникли проблеми. Їм терміново потрібно вивезти БК на у новий "склад", а зробити це вже не легко, бо в гаражі лежать сотні снарядів та ракет. Але, враховуючи посади окупантів, із цією задачею вони впораються досить легко. Трошки складніше буде зберегти все в таємниці.

Нащо ж двом російським офіцерам купа боєприпасів на мільйони доларів? Продавати. Терористи хочуть у зручний для себе час прорватися на територію РФ разом із вантажівками з БК, а після цього – реалізувати небезпечні речі на чорному ринку.

Єдина заковика – кордон у напрямку "ДНР" – Росія" ретельно охороняють загороджувальні загони путінської нацгвардії та ФСБ.

Як це зупинить "компаньонів"? Думаю, подивимось найближчим часом. Або ж їм вдасться провернути все по-тихому.

Читайте також: Захарченко влаштував несолодке життя жителям "республіки": звірські побори на Донбасі