Схоже, більшість українців вже розібралися, що це за чорти під рясою, та воліють відправити їх якщо не до праотців, то хоча б катапультою до Росії. Але ж є ті, хто каже про те, що серед попів є нормальні, а також про неприпустимість допущення полювання на священиків. Для них ще раз розповім, що до чого.

Читайте також: Захарченко влаштував несолодке життя жителям "республіки": звірські побори на Донбасі

Не секрет, що війна на Донбасі почалася саме з того, що настоятель (чи яка там посада у цієї потвори) церкви у Слов’янську розмістив у себе терористів Гіркіна зі зброєю. Гостювали вони й у Святогірській лаврі.

І якось монахів та священиків взагалі не бентежило, що вони надали притулок вбивцям та бойовикам. Більше того, серед ростовських козаків (читати нелюдей), рецедивістів та іншого зброду були й кадирівці, які, нагадаю, мусульмани. А ну ж бо, спробуйте зайти до церкви РПЦ або УПЦ МП, заявивши, що ви іншого віросповідання? Не пустять? А якщо мова йде про російських бойовиків, їм усі двері відкриті та прийматимуть залюбки.

Але це було у 2014-му, а розповідь треба починати ще з 90-х. УПЦ КП на Донбасі всерйоз розгорнути свою адекватну роботу так і не змогло через протидію російської церкви. А священики країни-терориста одразу ж почали агітувати населення проти всього українського. При цьому на солов'їну мову у цих прихвостнів ФСБ реакція, як у вампірів на часник. Хочете познущатися з попа УПЦ МП? Підійдіть до нього та скажіть щось українською та із задоволенням спостерігайте сцену немов із фільму "Екзорцист". Принаймні, на Донеччині та Луганщині цей метод працює дуже добре. У інших регіонах країни російські священики пристосувалися та можуть навіть відповідати на державній, але ж від цього в них любові до України більше не стало.

Я не знаю, як таке сталося, чи то їх десь збирали на якихось синодах, чи от вони дійсно діючі співробітники російських спецслужб, але із початком агресії усі без виключення працівники УПЦ МП активізувалися та стали інформаційними солдатами.

Дехто пішов далі та почав реально воювати. СБУ та поліція розслідують понад 100 карних справ, заведених на церковників, та пов’язаних із війною на Сході. Попи-кулеметники, попи-навідники, розвідники, агітувальники та хранителі зброї – це далеко не весь перелік "гідностей", які розкрилися у священиках на Донбасі з початку бойових дій.

Прихожан, що намагалися у приватних бесідах хоч якось пояснити батюшкам, що коли "путін введе", їх домівки можуть стерти з лиця землі снарядами, церковники звинувачували у богохульстві та погрожували ледве не анафемою. Більше того, під час "п'ятихвилинок ненависті" (служби) попи при всіх називали імена та прізвища проукраїнських людей, призиваючи "знищувати диявола".

У кожного зі співробітників церкви руки по лікоть у крові українців. Вони ніколи не визнають наш народ як окремо існуючий, а нашу державу – незалежною. Саме вони намагатимуться розколоти суспільство через те, що у них є серйозний важіль у вигляді величезної (на жаль) кількості прихожан. А найпоганіше те, що у них є захист – українські закони та толерантність. Але при будь-якій можливості вони дістануть зброю та почнуть стріляти. Нададуть притулок вбивцям, перехрестять їх та відправлять вбивати вас зі словами "іменем Господа". А якщо для них все станеться добре, то вони не забудуть маякнути росіянам, що вже можна нападати на Україну.

А якісь заклики до норм моралі, прохання відспівати немовляти або бійця АТО для них взагалі не є питанням до розмірковування.

То ж, вислів, що якщо ви будете дивитися, як вашим містом йде хресна хода зі священиками УПЦ МП, незабаром спостерігатимете за тим, як їдуть російські танки, – суцільна правда. Для цього ця філія Лубянки й працює у нашій державі.

Читайте також: Вихователь молоді у "ЛНР" змусив роздягнутися неповнолітніх дівчат у нічному клубі