Радник глави МВС Антон Геращенко заявив, що за надзвичайну ситуацію у Калинівці понести відповідальність мають начальник Генштабу, Головнокомандувач ЗСУ Віктор Муженко та його заступник. Нардеп Юрій Береза переконаний, що Муженко повинен піти у відставку.

Читайте також: Згарище на складах у Калинівці зняли з дрона: опубліковано промовисте відео

За даними ЗМІ, також секретар РНБО Олександр Турчинов на засіданні Військового кабінету вимагав відставки начальника Генштабу після вибухів у Калинівці.

Головнокомандувач ЗСУ Віктор Муженко написав на своїй сторінці у Facebоok, що ворог намагається посіяти сумнів у спроможності ЗСУ захистити Україну.

"Щодо емоційного фону та нагнітання істерики. Ворог нагадав, що йде війна. Головним об'єктом його атаки є Збройні Сили як основна опора національної безпеки України. Відразу з'явилися ті, які прагнуть розхитати боєготовність та цілісність Збройних Сил", – йдеться у повідомленні.

Муженко також прокоментував численні звинувачення в тому, що він має понести відповідальність за події в Калинівці.

Для тих, хто ще не зрозумів – звинуватити мене, моїх підлеглих в бездіяльності не вдасться. Призначити крайніх не вийде. Для управління Збройними Силами вибудована чітка вертикаль з Верховним Головнокомандувачем на чолі,
– наголосив начальник Генштабу.

Нагадаємо, 26 вересня приблизно о 22:00 стало відомо про вибухи боєприпасів на території арсеналу Міноборони України поблизу Калинівки, що за лічені кілометри від Вінниці.

У підсумку з Калинівки та прилеглих населених пунктів евакуювали близько 28 тисяч осіб, а повітряний простір над містом у радіусі 50 кілометрів закрили. Також було змінено графік руху 47 потягів.

За фактом вибухів на артскладах прокуратура почала провадження за статтею 113 "Диверсія".