У автобусі могла бути вибухівка або спільники

Захоплення заручників тривало понад 11 годин, тому важко оцінити всю ситуацію лише з повідомлень з медіа. Про це Аваков повідомив на брифінгу у Миколаєві, інформує пресслужба МВС.

До теми "Не для театру": в СБУ пояснили, чому Кривоша не схопили одразу після виходу з автобуса

Міністр зазначив, що під час переговорів з терористом домовились, що Максим Кривош виходить з автобуса та демонструє руки без зброї. Тоді до нього мала підійти група перемовників – заступник керівника Нацполіції Євген Коваль, співробітник КОРДу та медик.

Після того як ми зафіксували його в наручниках, під'їжджає група СБУ, тому що інші люди ще перебували в автобусі і ми не могли до кінця з упевненістю припускати, чи немає його спільників, у тому числі в автобусі, вибухівки,
– пояснив Аваков.

У СБУ проводили затримання Кривоша згідно з інструкцією

Саме тому у СБУ вирішили діяти згідно з інструкцією, хоча, наголосив голова МВС, комусь це могло здатись зайвим. Співробітники спецслужб виконували завдання президента Зеленського про "нульовий ризик для кожного заручника".

Головне про захоплення заручників у Луцьку

  • Автобус із заручниками захопили в Луцьку вранці 21 липня.
  • Зловмисник сам зателефонував до поліції та повідомив про це.
  • Чоловік, який назвав себе Максимом Плохим, зазначив: у нього є гранати й інша автоматична зброя.
  • Також зловмисник оприлюднив вимоги. Він хотів, аби чиновники України, релігійні й політичні діячі оприлюднили відеозвернення зі змістом "Я – терорист в законі" та порекомендували до перегляду фільм "Земляни" 2005 року.
  • Відомо, що захопив заручників 44-річний житель Рівненської області. Його справжнє ім'я – Максим Кривош. В мережі розмістили книгу його авторства "Філософія злочинця".
  • Увечері 21 липня після понад 12 годин перемовин, зокрема з президентом Зеленським, терорист сам здався та відпустив усіх заручників.